foto

Imieniny Piotra i Pawła "Pretorium: Miłość i Morze Śródziemne"

29.06.2013
15:30

Wędrowny spektakl, którego ostatnia, trzecia część odbędzie się właśnie w miejscu BogdanK.

Obchody imienin patronów Miasta Poznania odbędą się ok. 15:30 na Starym Rynku, natomiast do Miejsca BogdanK artyści dotrą ok. 17:30, gdzie po odegraniu ostatniej sceny spektaklu, będą miały miejsca koncerty i inne ciekawe wydarzenia.

Zapraszamy do odbioru całego spektaklu: Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja 2006 zaprasza na trzyczęściowy wędrowny spektakl, który odbędzie się na ulicach miasta.

  • I część: Pretorium - Miłość i Morze Śródziemne - uświetniające Uroczystą Sesje Rady Miasta Poznań. (Stary Rynek)
  • II część: Drukarz i Bibliotekarz - to część przygotowana na uroczyste otwarcie Biblioteki Raczyńskich. (Al. Marcinkowskiego)
  • III część: zakończenie spektaklu, koncerty i wydarzenia muzyczno - artystyczne. (Miejsce BogdanK)

Planowane widowisko będzie ruchomym spektaklem ze stacjami - etiudami teatralnymi. Będzie przede wszystkim posługiwać się uniwersalnym, plastyczno - muzycznym językiem, co uczyni je interesującym dla mieszkańców oraz gości Poznania. Pojawią się duże mobilne obiekty, odpowiednie do skali przestrzeni, które są znakiem rozpoznawczym Grupy. Artyści będą zajmować swoimi działaniami przypadkowych widzów tak, aby rozbudowywać korowód aż do miejsca docelowego, gdzie zakończy się wędrowny spektakl, a następnie odbędą się koncert i inne wydarzenia artystyczno - muzyczne.

Załącznik

Zobacz https://www.facebook.com/MiejsceBogdank