"Inwestuj w to co najlepsze!"

2011-04-06 ( środa )
10:00-23:00
Hotel Sheraton

Miasta i regiony na całym świecie konkurują ze sobą o inwestorów. Czy oferta aglomeracji poznańskiej jest na tyle atrakcyjna aby skutecznie konkurować i przyciągnąć nowych inwestorów. Na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć przedstawiciele środowisk samorządowych, naukowych i przedsiębiorcy naszego regionu podczas IV edycji Forum Gospodarczego Aglomeracji Poznańskiej.

Hasło przewodnie tegorocznej konferencji to "Inwestuj w to, co najlepsze-aglomeracja poznańska". Gościem specjalnym IV FGAP, będzie Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

Dalszy rozwój gospodarczy oraz poziom życia mieszkańców Poznania i okolic jest ściśle związany z przyszłością inwestycji. Dlatego tak ważne w aktualnej sytuacji gospodarczej są skuteczne działania.

Forum Gospodarcze daje niepowtarzalną okazję publicznej dyskusji na temat wizji przyszłości regionu, wymiany opinii wszystkich środowisk o kierunkach rozwoju oraz rozmowy o problemach osłabiających (hamujących) przedsiębiorczość w Poznaniu.

   
TEMATY :
- Ocena klimatu inwestycyjnego aglomeracji. Uczestnicy forum będą mieli okazję poznać opinię o atrakcyjności inwestycyjnej naszego regionu przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na ulokowanie swoich biznesów w Poznaniu, dowiedzieć się jak zmieniły się plany inwestycyjne w związku z aktualną sytuacją gospodarczą
- Kierunki rozwoju gospodarczego aglomeracji w kontekście założeń strategii opracowanych dla regionu a koniunktury różnych sektorów przemysłu. Przedstawiona będzie również oferta samorządów aglomeracji dla inwestorów w ramach partnerstwa publiczno prawnego.
- Ocena innowacyjności inwestycji realizowanych w aglomeracji.

Zobacz www.forumgospodarcze.com