Impreza plenerowa z cyklu prezentującego ludową obrzędowość weselną dotyczyć będzie wsi Biskupiańskiej.

W niedzielę 26 sierpnia 2012 r. w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie odbędzie się widowisko pt. "Wesele Biskupiańskie", 10. już impreza folklorystyczna z cyklu "Wesela Wiejskie" oraz koncert w ramach VI Festiwalu Sztuki Ludowej. Oprawę muzyczno-folklorystyczną widowiska zapewnią zaproszone na ten dzień do Muzeum dwa autentyczne zespoły regionalne z Biskupizny - Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic oraz Zespół "Młodzi Biskupianie" ze Starej Krobi.

Tego też dnia w Muzeum widzowie będą mogli na specjalnie przygotowanych stanowiskach, pod kierunkiem regionalnych artystów, spróbować zmierzyć się z takimi zajęciami artystycznymi jak rysunek czy haft. Zapoznają się z ofertą turystyczno-rekreacyjną z regionu Gostynia i Krobi, a na stoiskach gastronomicznych skosztować tradycyjnych potraw kuchni wiejskiej.

Po głównych obrzędach weselnych wystąpią- w ramach VI Festiwalu Sztuki Ludowej- zespoły folklorystyczne z Białorusi, Bułgarii, Czech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Turcji, Łotwy i Rosji.

Ponadto w programie o godz. 13.30 w Pałacu otwarcie wystawy pt. Wesele biskupiańskie. Rzecz o tradycji.

Zobacz www.muzeum-szreniawa.pl