Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo

IV Festiwal Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów"

2019-09-27 ( piątek ) – 2019-09-28 ( sobota )
Collegium da Vinci, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Już w przyszłym tygodniu w Poznaniu odbędzie się wyjątkowy festiwal filmowy, gdzie w roli głównej wystąpi zrównoważony rozwój. Festiwal Filmów Odpowiedzialnych "17 Celów" to jedyny w Polsce festiwal, gdzie swoje dobre praktyki mogą zaprezentować wszystkie 3 sektory: samorządy, biznes i organizacje pozarządowe.

Pokazy konkursowe odbędą się 27 i 28 września, w Collegium Da Vinci w Poznaniu. W pierwszym dniu Festiwalu jednostki samorządu terytorialnego pokażą swoje działania na rzecz lepszego świata, natomiast drugiego dnia o regulaminowe Tarcze powalczą przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe.

Gala Finałowa Festiwalu odbędzie się 28 września.

Na program Festiwalu składają się bardzo różne filmy; przedsiębiorstwa pokazują swoje dobre praktyki, a organizacje pozarządowe czy samorządy wskazują na problemy społeczne i sposoby ich rozwiązania. To oczywiście generalizowanie, bowiem prezentowane filmy są bardzo różne i dotyczą właściwie każdego obszaru naszego życia.  Całość jednak jest bardzo spójna - wszystkie filmiki opowiadają o 17 celach rozwoju każdego regionu, kraju, każdego z nas. 17 celów to nic innego jak plan rozwoju świata przygotowany przez wszystkie państwa członkowskie ONZ.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 74 filmy, co jest rekordową liczbą w stosunku do poprzednich edycji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja przez serwis Evenea:
http://evenea.pl/event/ivfestiwal17celow/.

Wstęp na Galę również jest bezpłatny, trzeba tylko pobrać bilet z serwisu evenea.

Zobacz www.17celow.pl