Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Fragment ludzkiej twarzy, granatowe tło

Świadomość jako kompetencja

2020-02-17 ( poniedziałek )
18:30-20:00
Restauracja Pod Pręgierzem, Stary Rynek 25, Poznań

Świadomość to naturalna właściwość umysłu, ale także kompetencja, którą możesz rozwijać, dysponując odpowiednią wiedzą i metodami.

Wieloznaczny termin "rozwój świadomości" oznacza zazwyczaj promocję określonego światopoglądu. Takie podejście opiera się na założeniu, że o "poziomie świadomości" decydują wypełniające ją treści - oferowane przez otoczenie kulturowe, w postaci konkurujących ze sobą narracji.

Jednak świadomość ma historię o wiele starszą niż ludzka kultura i jej narracje - jest przecież właściwością nie tylko ludzkich umysłów. Jej zadaniem jest indywidualne odnajdywanie prawidłowości w obserwowanych zjawiskach, budowanie użytecznego obrazu świata i, na podstawie tej wiedzy, wyznaczanie celów i dostosowanie strategii działania do zmieniających się okoliczności. W tym aspekcie świadomość jest podmiotową kompetencją, którą można intencjonalnie rozwijać, przekraczając przy tym ramy aktualnej oferty kulturowej i jej dyskursów.

Laboratorium Świadomości NOWY KANON zaprasza na prelekcję i dyskusję o możliwościach, narzędziach i metodach rozwoju świadomości. Uczestnicy porozmawiają także o korzyściach wynikających z umiejętności zmiany perspektywy poznawczej.

Spotkanie odbędzie się w sali VIP (ostatnia na dole), w Restauracji Pod Pręgierzem.

Wstęp wolny.

Zobacz www.facebook.com/events/1536215813209904/