Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Malta Festival Poznań - Double trouble - improwizacja teatralno-taneczna (Krok 2)

2020-07-07 ( wtorek )
14:00-20:00
Podwórka między kamienicami

  • godz. 14:00, Park Mickiewicza
  • godz. 16:00, Park Stare Koryto Warty, plac zabaw
  • godz. 19:00, Śródka pod muralem

Double Trouble - to duet muzyczno-ruchowy, który wspólnie tworzy rodzeństwo: basista-improwizator Marcin Bożek oraz performerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowali zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych (m. in. CK Agora, w ramach festiwalu Art Of Improvisation, Wrocław; Galeria Pionova, Gdańsk; Teatr BOTO, Sopot czy Plac Kaszubski, Gdynia).

O ARTYSTACH:

  • Aleksandra Bożek-Muszyńska - tancerka, choreografka, performerka, trenerka biznesu i filolożka. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku.  Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne. Na co dzień nieustannie szuka okazji do improwizacji.
  • Marcin Bożek - muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej.  Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo. Od ponad dekady intensywnie pracuje indywidualnie i zespołowo w duetach (m.in. Mikołaj Trzaska, Tomek Gadecki, Rafał  Mazur, Willi Hanne, Francois Carrier, Michael Lambert), triach oraz prowadząc orkiestry nad eksplorowaniem przestrzeni muzycznych pomiędzy rytmem i harmonią (od 2017 roku współpracuje z Krakow Improvisers Orchestra). Operuje dźwiękami potocznie nienazywanymi muzyką. Założyciel i dyrygent Gdynia Improvisers Orchestra.

Wstęp wolny.

_
opr.LT

Zobacz https://malta-festival.pl/pl