Wydarzenia na planie Pokaż na planie
""

Miasto Obraz: Plac Bernardyński

2022-08-06 ( sobota )
12:00-17:00
plac Bernardyński, Poznań

Od początków istnienia miasta o jego charakterze decydowała przestrzeń publiczna tworząca ramy do życia mieszkańców. Wpływ na architekturę i urbanistykę Poznania miały zarówno doniosłe wydarzenia historyczne, jak i potrzeby codziennego życia.

Miastoobraz to świetna okazja do poznania ciekawego fragmentu przestrzeni wpisanego
w zabytkowy miejski krajobraz. W ramach wydarzenia historyczne i współczesne oblicza placów, skwerów i zaułków znajdujących się na Trakcie Królewsko-Cesarskim staną się przestrzenią rozmaitych eksploracji.

Miejscem pierwszej edycji Miastoobrazu będzie plac Bernardyński i jego najbliższe otoczenie.
To jeden z popularnych staromiejskich rynków Poznania, a zarazem fascynująca przestrzeń historyczna, bogata w obiekty zabytkowe, które na trwałe zapisały się w dziejach miasta. Zapraszamy na spacery, podczas których "Bernardyny" odkryją przed nami mało znane epizody ze swojej przeszłości. Poznamy też najciekawsze i najbardziej fotogeniczne zaułki warte do uwiecznienia własnym aparatem. Zabytkowa przestrzeń placu wzbogaci się w archiwalne fotografie, a targowe stragany staną się miejscem warsztatów o zdecydowanie współczesnej tematyce - znaczenia zieleni miejskiej w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Wydarzenia odbywają się w przestrzeni dostępnej. Spacery będą prowadzone częściowo po nierównym terenie (np. trawa, zarośla, bruk). Osoby z niepełnosprawnością ruchu prosimy o ostrożność.

Wydarzenie organizowane we współpracy ze spółką Targowiska Poznańskie oraz Stowarzyszeniem Łazęga Poznańska.

Program i więcej informacji w linku poniżej.

Zobacz www.bit.ly/3OSW9RG