obraz przedstwiajacy pejzaż, który po lewej jest letni a po prawej zimowy

Między Światami | Spotkanie autorskie z Agatą Buczek

19.04.2024
18:00 20:00

Agata Buczek zaprasza nas w podróż Między Światami. Spotkanie autorskie w poznańskim salonie Goldenmark zainauguruje wystawę surrealistycznych prac artystki, która potrwa do 19 maja. Wstęp wolny.

W twórczości Agaty Buczek można zaobserwować zainteresowanie ludzką naturą i psychiką oraz umiłowanie przyrody i świata zwierząt. Obrazy artystki są pełne metafor i symboliki. Pojawiają się zabawa skalą i zaburzone prawa fizyki. Często przenosimy się do magicznego świata - na przykład pod wodę lub ponad ziemię. Te nierealne miejsca są swoistą metaforą ludzkiego umysłu - połączenia świadomości z podświadomością. - Inspiruje mnie potęga natury, ludzkie emocje i psychika. Człowiek jest niewielką jednostką w świecie i bywa zagubiony jak dziecko, ale ma też sporo pozytywnych, może już dawno zapomnianych cech dziecka, z których często obdziera nas codzienność. To wrażliwość, spontaniczność, wyobraźnia, wiara w marzenia. Dzieci na obrazie to my, dorośli - mówi Agata Buczek. - Chciałabym, aby moje prace działały na wrażliwość odbiorcy i poruszały jego uśpioną siłę, wyobraźnię i spontaniczność, by dodawały otuchy i odwagi.

O artystce: Agata Buczek to artystka urodzona w 1988 roku. Jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej. Działa twórczo w zakresie malarstwa, projektowania graficznego i architektury wnętrz. Ma w swoim dorobku wiele wystaw i sprzedanych obrazów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej obrazy wiszą w galeriach sztuki współczesnej oraz osiągają wysokie ceny na Aukcjach Młodej Sztuki. Artystka tworzy obrazy olejne oraz akrylowe na grubych, stabilnych podobraziach, głównie w nurcie surrealizmu.

O Goldenmark: Goldenmark pomaga w wyborze pięknych, drogocennych przedmiotów, takich jak złote monety i sztabki, kamienie szlachetne, biżuteria i wydawnictwa artystyczne. Doradcy wspierają też w doborze dzieł sztuki. Blisko 80 artystów, których prace znajdują się w galerii Goldenmark, wypowiada się przy pomocy malarstwa, grafiki, fotografii, rzeźby czy tkaniny artystycznej. Są to zarówno wybitne postaci świata sztuki, jak i młodzi, ambitni twórcy.

Załącznik

Zobacz facebook.com/events/435755228812169