profilowe zdjęcie młodego autora po lewej i okladka ksiązki po prawej

Premiera książki Jakuba Łaszkiewicza "Kryształ"oraz pierwsze spotkanie autorskie

22.04.2024
18:00

"Kryształ" to realistyczna powieść o młodych dorosłych z Poznania. Anka, Zuzia, Bartek i Adam - czwórka przyjaciół, która wiedzie imprezowe życie w centrum wielkiego miasta. Alkohol, narkotyki, muzyka pozwalają im się wyluzować, dobrze zabawić i stworzyć pozór bycia atrakcyjnym dla otoczenia. Są też sposobem, aby zapomnieć o problemach przywiezionych z rodzinnych domów, nieudanych związkach, porażkach w pracy i na uczelni.

Tytułowy "kryształ" to popularny dopalacz na bazie metamfetaminy. Daje uczucie błogostanu, przypływ energii, pobudzenie seksualne. Ale równocześnie obciąża serce i uszkadza mózg, prowadząc do psychoz i urojeń.

Autor "Kryształu" szkicuje świat pokolenia Z, do którego sam należy. Opisuje trudne relacje z rodzicami, dylematy związane ze studiami i pierwszą pracą, budowanie rówieśniczych relacji i pierwsze miłości. Podejmuje też tematy społeczne dotyczące młodych-dorosłych, którzy eksperymentują nie tylko z różnego rodzaju używkami, ale także eksplorują świat relacji angażując się w sugardating, związki z MILF-ami czy wręcz przeciwnie - z nieletnimi.

Wydawca oznaczył na okładce książki sugerowany wiek jako 16+. Sam autor mówi, że "Kryształ" jest "teoretycznie dla nastolatków i młodych dorosłych, w praktyce wydaje mi się, że ich rodzice też mogliby zerknąć okiem. I nikomu najpewniej to na złe nie wyjdzie"

Podczas spotkania będzie możliwość wysłuchania rozmowy z autorem, poznania kulis powstawania "Kryształu", możliwość zadania pytań, zrobienia sobie wspólnych zdjęć oraz zdobyciu autografu autora.

Zapraszamy do dołączenia do Wydarzenia na Facebooku.