Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Festiwal Gier Planszowych

2019-10-19 ( sobota )
10:00-20:00
Empik Poznań Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Empik stawia na planszówki i dobre lektury. Pomóc w wyborze nowych gier i łamigłówek, które umilą chłodne wieczory, może Festiwal Gier Planszowych.

Od kilku lat trwa moda na planszówki. Wybór wśród gier jest ogromny i każdy, kto stawia pierwsze kroki w świecie rozrywki analogowej może pogubić się wśród masy tytułów. Inspiracje i podpowiedzi podsunie kolejna edycja empikowego Festiwalu Gier Planszowych, podczas którego zainteresowani grami mogą do woli testować i eksperymentować.

Festiwal, w którym udział jest bezpłatny, to rozgrywki, prezentacje nowości w planszówkach i łamigłówkach, liczne konkursy z nagrodami, turnieje i spotkania z twórcami gier.

To wydarzenie od lat przyciąga nie tylko zaawansowanych graczy, ale całe rodziny, młodzież i wszystkich tych, którzy choć na chwilę chcą odłożyć telefon, oderwać się od świata wirtualnego i skupić się interakcjach i wspólnych spędzaniu czasu offline - z rodziną i znajomymi. Festiwal Gier Planszowych organizowany jest przez Empik we współpracy z czołowymi wydawcami gier planszowych.

Podczas Festiwalu na odwiedzających będą czekać znani producenci i wystawcy planszówek: Edgard, Egmont, Granna, Fox Games, Hipokampus, Mattel, MDR, Nasza Księgarnia, Rebel, Tactic Games, TM Toys, Trefl, Winning Moves oraz Zielona Sowa.

Na miłośników gier czeka też absolutna nowość. Podczas festiwalu premierę będzie miała rodzinna gra "Wyścig balonów" (Wyd. Foxgames), która zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Empiku i Grupy Wydawniczej Foksal "Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku".

Grzegorz Buźniak, autor zwycięskiej gry "Wyścig balonów" udowodnił, że warto pasję do planszówek przekuć w profesję, w której można odnieść sukces.

Ta informacja może okazać się inspiracją dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dziedzinie, szczególnie, że trwa 2. edycja konkursu "Stwórz grę i wskocz na półkę Empiku".

Nagrodą jest wydanie gry, jej sprzedaż oraz promocja.

Zainteresowani do 13 grudnia 2019 r. powinni przesłać projekt gry planszowej przeznaczonej dla całej rodziny (kryteria wiekowe: powyżej 6 lat) zrealizowany w formie przestrzennej (makieta, prototyp, rysunki w formie uproszczonej) wraz  ze  szczegółowym  opisem  zasad  oraz  wszystkimi  elementami  niezbędnymi  do przeprowadzenia gry.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 26 lutego 2020 r.

Szczegółowe zasady udziału znajdują się w Regulaminie.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

_
akt.lt

Baner