Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Folk Metal Night

2019-10-19 ( sobota )
19:00-22:00
Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań

Klub Minoga zaprasza na kolejną edycję Folk Metal Night w Poznaniu.
Zagrają dla Was:

Runika
Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach.
W lipcu 2018 roku zespół wydał płytę "Pradawna moc".

Morhana
Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową a ostrym, ale niepozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata - odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.
Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale - z jednej strony męski - mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy - wysoki i czysty, dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.
Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną "When The Earth Was Forged" z 2015 roku.
Derwana
Rock słowiański - pełen tajemnic, nieodkrytych lądów, baśni i nieznanych jeszcze historii. Podróż do starych i najbardziej magicznych miejsc. Mocny wokal, bogate instrumentarium, skrzypce, flety, akordeon, niezwyczajne klimaty. Dzikość i natura.
Otwarcie bram: 19:00.
Start: 19:30.
Bilety: 25/35 zł
(Bilety w cenie przedsprzedażowej zamówisz, wysyłając maila na adres: folkmetalnight@gmail.com, w tytule wpisz: Poznań 19.10, w treści swoje imię, nazwisko i liczbę biletów).

Zobacz www.facebook.com/events/347120432908815/