Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Na czarno-białym zdjęciu po prawej trzy tańczące dziewczynki. Po lewej nazwa i data wydarzenia na białym i pomarańczowym tle.

Warsztaty Całociało! dla dzieci

2021-07-31 ( sobota ) – 2021-08-01 ( niedziela )
10:00-13:00
Polski Teatr Tańca, ul. Stanisława Taczaka 8, Poznań

W ramach Laboratoriów Twórczych: tańczyMY na Taczaka! - cyklu letnich warsztatów, będących wakacyjną podróżą przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem, organizatorzy przygotowali osobną propozycję dla najmłodszych.

Są to warsztaty Całociało!, które poprowadzą Aniela Kokosza, Paulina Giwer - Kowalewska i Agnieszka Dubilewicz, pedagożki tańca i artystki zajmujące się kreatywną pracą ruchową, tworzące kolektyw Kolekttacz, który w swoich działaniach zwraca szczególną uwagę na rozwój kompetencji artystycznych wśród najmłodszych, pogłębianie ich wrażliwości i zainteresowania sztuką.

Pomysłodawczynie warsztatu zapraszają do swobodnego bycia "tu i teraz" - do spotkania w ruchu autentycznym, niewymuszonym, w nieustającej wymianie: myśli, energii, obserwacji i skojarzeń. W trakcie warsztatu CałoCiało! prowadzące pragną zwrócić uwagę na to, że nasze ciała są wyjątkowe, jedyne, niepowtarzalne, wystarczające takie, jakie są. Ruch, aktywność są dobrym momentem, w którym możemy lepiej zaznajomić się z naszym ciałem - przybliżyć do niego świadomie.

Działania organizatorów są interdyscyplinarne, elastyczne, uniwersalne, złożone, a zarazem otwarte. Nie dla tych, którzy potrafią tańczyć, ale dla wszystkich, którzy mają ciało.

Podczas warsztatu prowadzące podkreślą wagę kontaktu z samym sobą, jak i działania we wspólnocie. Rytm spotkania wyznaczą sami uczestnicy, energia grupy. Czasem będą przemieszczać się w przestrzeni w dynamicznym ruchu, czasem wyłącznie obserwować swój oddech czy bijące serce.

Zajęcia odbędą się według następującego harmonogramu:

31 lipca

  • 10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)
  • 12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)

1 sierpnia

  • 10:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 11-13 lat)
  • 12:00 Warsztaty tańca dla dzieci (grupa wiekowa 7-10 lat)

Zajęcia odbędą się w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł można kupować w serwisie bilety24.pl.

Prośba o zabranie ze sobą butelki wody i wygodnego stroju, niekrępującego ruchów. Warsztat dedykowany jest również dzieciom o wyjątkowych potrzebach.

Zobacz www.ptt-poznan.pl