Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i zdjęcie artysty.

Spotkanie autorskie z poznańskim pisarzem Rafałem Nawrockim, autorem książki "Omnifagus", zbioru opowiadań z gatunku weird fiction, przedstawiających tajemnicze i upiorne oblicze stolicy Wielkopolski.

Rafał Nawrocki

Urodzony w 1975 roku na Jeżycach, w rodzinie związanej od wieków z Wielkopolską. W tym samym roku wydano jego ulubioną płytę rockową (Jethro Tull, The Minstrel in the Gallery).

Studiował polonistykę i ekonomię społeczną. Pracuje głównie jako praktyk i popularyzator obsługi finansowej organizacji pozarządowych: poprzez własne biuro, jako szkoleniowiec i wykładowca uniwersytecki oraz autor książek.
Jednak wieczorem i w nocy często odczuwa potrzebę poszukiwania strasznych opowieści.

W swej nocnej postaci publikował książki, artykuły popularnonaukowe o fantastyce m.in. w "Polityce", "Fantastyce", "Nowej Fantastyce", "Czasie Fantastyki", "Elewatorze", "Barbarzyńcy", "Języku Polskim w Liceum" i pracach zbiorowych. Często pisze wstępy do książek z nurtu weird fiction, fanasty i sf. Okazjonalnie działał jako prozaik, poeta, współtłumacz, autor projektów kulturalnych i tekstów rockowych.
Prywatnie uwielbia gotowanie, podróże, zwłaszcza na Północ, żeglugę i swoją rodzinę.

"Omnifagus" to jego debiut książkowy jako autora weird fiction. Zbiór połączonych opowiadań o mrocznym Poznaniu, wydany w renomowanym wydawnictwie Vesper i świetnie zilustrowany przez Krzysztofa Wrońskiego, został bardzo dobrze oceniony i przyjęty przez czytelników. Był m.in. prezentowany na tegorocznych Targach Książki i uznany za jedną z najciekawszych książek fantastycznych roku 2023 przez portal krytycznoliteracki Badloopus.

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. #poznanwspiera