Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia, data i zdjęcie Artystki.

Na Północy jest się najpiękniejszą wersją człowieka.

Spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską - pisarką, reporterką, fotoreporterką i autorką zdjęć ukazujących życie na północy. Wystawę "Północ" będzie można oglądać na terenie Przystani Sztuki do końca kwietnia.

Mam czasem wrażenie, że tutaj na Północy jest się najpiękniejszą wersją człowieka. Jesteś najbliżej natury, a co może być piękniejszego? - pisze Ilona Wiśniewska. Przez pięć lat mieszkała na Spitsbergenie, potem w wielu miejscach za kołem podbiegunowym. To właśnie z tych fascynujących miejsc możemy zobaczyć serię fotografii, które zawisły na terenie Przystani Sztuki - placem pomiędzy Bałtykiem a budynkiem Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu.

Wystawa "Północ" Ilony Wiśniewskiej pokazuje jej zdjęcia z północnych zakątków Europy oraz z Grenlandii, Spitzbergenu. Fotografie lodowych krajobrazów niosą za sobą historię i metaforykę, nie tylko o poszukiwaniu swojego miejsca, ale i w ogóle miejsca człowieka w tym surowym krajobrazie. Są też pretekstem do dyskusji na temat szukania swojej przestrzeni do życia.

A okazja do rozmowy z autorką będzie już 22 kwietnia o godzinie 18:00 - podkreśla Dominika Sadowska, organizatorka spotkania i ekspertka Concordia Design. - Zapraszamy wszystkich zafascynowanych fotografiami, które są subiektywnym spojrzeniem na podbiegunowy krajobraz. Podczas spotkania będzie można również zakupić książki Ilony Wiśniewskiej i zadać pytania podczas otwartej dyskusji - dodaje.

W 2024 roku w Przystani Sztuki pokazywane są zdjęcia fotografek i fotografów, którzy w głównej mierze zajmują się w swojej twórczości fotografią dokumentalną miejsc, krajobrazów, regionów, miast, przestrzeni. - Nasz cykl spotkań to nie tylko fotografia z podróży, ale owoc eksploracji zarówno miejsc, historii oraz ludzi, których autorzy i autorki spotykają. Za sfotografowanym krajobrazem kryje się bowiem osobna historia - danej przestrzeni oraz samego twórcy - mówi Dominika Sadowska.

Wydarzenia są organizowane przez Concordia Design we współpracy z Fundacją Vox Artis, Miastem Poznań #poznanwspiera oraz Agencję Autorską "Opowieści". Spotkanie z Iloną Wiśniewską poprowadzi Maria Krześlak-Kandziora. Uczestnictwo w wydarzeniu wymaga pobrania bezpłatnej wejściówki.

Darmowe bilety dostępne on-line.

Baner