plakat Targów Mody

Gala Polskiej Mody - finał 34. Konkursu o "Srebrną Pętelkę"

2014-09-03 ( środa )
16:00-17:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie, Aleja Lipowa

Już 3 września br. Poznań stanie się polską stolicą mody. Wszystko za sprawą Polskiej Akademii Mody, która wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi organizuje Galę Polskiej Mody. Podczas tego wydarzenia odbędzie się Finał 34. Konkursu o "Srebrną Pętelkę". Poznamy także laureatów "Złotej Pętelki" oraz Kreator Mody 2014.

Gala Polskiej Mody odbędzie się w ramach Targów Mody Poznań "Fashion Fair". Od godziny 16.00 do 17.30, na wybiegu w Alei Lipowej MTP będzie można podziwiać kolekcje znajdujące swoje źródło w najlepszych tradycjach i nowatorskich pomysłach mody europejskiej. Będą obecne m.in. takie firmy, jak Henri Lloyd, Semper, Aryton, Bialcon. Gala składać się będzie z dwóch części - prezentacji finalistów 34. Konkursu o "Srebrną Pętelkę" oraz prezentacji wyróżnionych w tym roku kolekcji firmowych. Warto zaznaczyć, iż po raz pierwszy w historii Konkursu Kapituła Akademii skorzystała z możliwości regulaminowej i przyznała "Srebrną Pętelkę" spośród wszystkich biorących udział w ubiegłym konkursie. 

"Srebrna Pętelka" to najbardziej prestiżowy konkurs w polskiej modzie dla projektantów stojących u drzwi modowej kariery. Z kolei "Złota Pętelka" przyznawana jest za szczególne osiągnięcia bądź za dorobek projektantom oraz producentom, również ludziom i firmom zasłużonym dla świata mody. Sprawia to, że jest największym i najbardziej pożądanym wyróżnieniem mody w Polsce. "Top Moda" to znak dobrej jakości i modnego wzornictwa oraz modnych marek ("marka na topie").