logo

Seryjni poeci

2011-09-27 ( wtorek )
19:00
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Seryjni poeci" to spotkania promujące książki ukazujące się w ramach Wielkopolskiej Biblioteki Poezji oraz Biblioteki Poezji Współczesnej. We wrześniu spotkanie z udziałem Agnieszki Mirahiny, Marcina Orlińskiego, Przemysława Owczarka i Macieja Roberta.
Prowadzenie: Piotr Śliwiński.

Agnieszka Mirahina (1985), absolwentka filologii rosyjskiej i polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie studiuje filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Opublikowała tom poetycki "Radiowidmo" (2009). Jego zapowiedzią był wydany w 2008 arkusz "Wszystkie radiostacje związku radzieckiego".
Maciej Robert (1977), poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Wydał książki poetyckie "Pora deszczu" (2003) i "Puste pola" (2008). Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Publikował m.in. w "Opcjach", "Studium", "Frazie", "Tyglu Kultury", "Ha!arcie", "Toposie" i "Gazecie Wyborczej". Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, chorwacki i serbski. Stypendysta Ministra Kultury. Mieszka w Łodzi.
Marcin Orliński (1980), poeta, krytyk literacki. Doktorant w Instytucie Badań Literackich PAN. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. Wydał tomy wierszy "Mumu humu" (Kraków 2006) i "Parada drezyn" (Łódź 2010). Publikował m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym" i "Przekroju". Mieszka i pracuje w Warszawie.
Przemysław Owczarek (1975), poeta, antropolog kultury. Laureat Nagrody im. Jacka Bierezina. Debiutował tomem wierszy "Rdza", otrzymując w 2008 roku III nagrodę na Festiwalu Złoty Środek Poezji oraz Nagrodę im. Kazimery Iłłakowiczówny. Jego tom prozy poetyckiej "Cyklist" został nominowany do Nagrody Literackiej GDYNIA (2010) oraz uhonorowany nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika artystyczno-literackiego "Arterie". Mieszka w Łodzi.