foto

Koncert Blues Company - KONCERT ODWOŁANY !!!

2011-09-30 ( piątek )
19:30
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 76/78 (gmach CK Zamek), Poznań

UWAGA!! KONCERT ODWOŁANY !!!

Zwrot biletów w miejscach ich zakupu.

Blues Company to formacja istniejąca od około 30 lat. Początkowo składała się z muzyków niemieckich i działała głównie na terenie naszych zachodnich sąsiadów (Osnabrück). W tej chwili jej skład poszerzył się o muzyków pochodzących z różnych części świata, działalność koncertowa dawno już przekroczyła granice Niemiec. Muzyka Blues Company łączy w sobie muzyczną dojrzałość i doświadczenie, zachowując przy tym pasję i energię, które od lat są elementami rozpoznawczymi zespołu. Liderem (i założycielem) formacji jest Todor "Toschio' Todorowic - wokalista, gitarzysta i kompozytor, obdarzony wyrazistym, "czarnym' wokalem, porywający publikę swymi gitarowymi solówkami.
W repertuarze zespołu nie brak też rocka, soul i nowoorleańskiego brzmienia - wszytko to, zdaniem Toschio, jest esencją bluesa - "Blues zmienia się nieustannie i dzięki temu pozostaje żywy". Dzięki nieustannym poszukiwaniom i eksperymentom zespół cieszy się niegasnącą popularnością, ma na swym koncie ponad 3000 koncertów zarówno w Europie, jak i w USA oraz 20 wydanych płyt (każda z nich należała do czołówki najlepiej sprzedających się płyt bluesowych w Niemczech!!!)
Poza licznymi muzycznymi nagrodami, zespół może pochwalić się również muzycznym epizodem w jednym z amerykańskich filmów. Reżyser i producent filmowy Ian Gurvitz wykorzystał utwór "Blue And Lonesome" z płyty "Keepin' The Blues Alive" jako motyw przewodni w filmie "L.A. Blues". Po raz pierwszy w historii niemiecki blues okazał się lepszy od rodzimego, amerykańskiego. Stało się jasnym, że Blues Company to produkt międzynarodowy, który tworzą znakomici bluesmeni.
W 2010r. formacja wydała nową płytę "O"Town Grooves " nagraną w nowym studiu i z nowym basistą Arnoldem Ogrodnikiem. Klimat dwunastu nowych utworów (z których dwa są autorstwa Bucky Lindsey znanego m.in. ze współpracy z Joe Cockerem!) jest wciąż ten sam i charakterystyczny tylko dla Blues Company. Mocny Chicago-blues z błyskotliwymi solówkami, rhythm & blues, poruszające ballady, kołyszący soul i odrobina funky.
Todor "Toschio" Todorowic - gitary, śpiew; Mike Titre - gitara dobro, harmonijka, śpiew; Dlee Gee - bass; Florian Schaube - perkusja.

Bilety 30 i 40 zł.

Zobacz www.bluenote.poznan.pl