Koncert - Marek Piekarczyk akustycznie

2011-10-06 ( czwartek )
21:00
Lizard King, Stary Rynek 86

To naprawdę wyjątkowy koncert! Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich kochających muzykę, bo jest to wydarzenie specjalne nie tylko dla fanów Marka Piekarczyka jako wokalisty legendarnej grupy TSA, ale dla wszystkich którzy muzyką się interesują i kochają. Również Ci którzy nie należeli do grupy fanów TSA odnajdą Marka w zupełnie innej "odsłonie". To niepowtarzalna okazja przebywania wręcz obok artysty w kameralnej atmosferze koncertu klubowego, który dobrał wyjątkowy repertuar na tą okazję.

Marek Piekarczyk jest wokalistą. Pisze również teksty i komponuje muzykę.

Brał udział w nagraniu i wydaniu 19 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w kilku krajach świata.

Wraz z zespołem TSA, wystąpił na ok. 2000 koncertów w Polsce, USA, Kanadzie, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech.

W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni.

W 2001. roku przyłączył się do projektu "Dom Muzyki" wspierającego budowę Domu Muzyki dla Artystów Niepełnosprawnych kolo Mińska Mazowieckiego.

Razem z innymi artystami biorącymi udział w projekcie zaśpiewał w kilkunastu koncertach i w nagraniu dwóch płyt-cegiełek na rzecz Budowy Domu Muzyki...

Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder". Była to najlepiej sprzedająca się płyta rockowa roku.

W marcu 2007 ukazało się wydawnictwo"YUGOPOLIS" z 12 utworami nagranymi przez polskich wykonawców (Kukiz, Maleńczuk, Kobra, Staszczyk) na której dwie piosenki "Gdzie jest nasza Miłość" i "Czy pamiętasz?" do własnych tekstów nagrał Marek Piekarczyk.

W 2008 r. gościnnie przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu "Night Rider Symphony". W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, stuosobowym chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater w Chicago, na koncercie galowym inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.

24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka "Źródło".

Teledysk do utworu "Nie zawrócę" promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Można go zobaczyć m.in. na stronach:

www.marekpiekarczyk.pl,

http://www.facebook.com/MarekPiekarczyk

http://www.youtube.com/user/MarekPiekarczyk,

Marek Piekarczyk bierze również udział w kilku projektach natury charytatywnej: Nagrał m.in. piosenkę "Wspomnienie" na płycie "Cudowny świat" wydanej przez Fundacje im. Profesora Religi...

W koncertach "Marek Piekarczyk - Akustycznie" razem z Markiem występują muzycy:

Tadeusz Apryjas - gitara, voc.

Grzegorz Kapcia - gitara, voc. drumla, harmonica

Jacek Borowiecki - instrumenty perkusyjne.

Tworzą oni zespół: "JaTaGrze" i wszyscy, tak jak i Marek Piekarczyk, mieszkają w Bochni.

Bilety wstępu 40 zł, bilet VIP (z miejscem siedzącym 60 zł).Bilety dostępne w klubie.