foto

Moja Muzyka edycja 1. - Alina Kubik Dialogi

2011-10-25 ( wtorek )
21:00
Centrum Kultury Zamek

"Sztuka dźwiękowa w 3 aktach do metalibretta dziewięciu Instrumentów i Publiczności".

"Moja muzyka" to nowy cykl koncertów w CK Zamek, który prezentować będzie indywidualne spojrzenia młodych kompozytorów i instrumentalistów na muzykę naszych czasów

Alina Kubik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, studentką dyrygentury symfonicznej, laureatką nagród kompozytorskich i artystycznych, autorką artykułów o muzyce współczesnej.
W swoim utworze sięga do musica humana, która wg Boecjusza jest harmonią duszy i ciała. Czy łączy się ona z muzyką instrumentalną (musica instrumentalis)? Jeśli tak, to kiedy? W jaki sposób? Dialogi to zdarzenie muzyczne, kalejdoskop brzmień - od pojedynczego atomu do rozległych konstelacji, od cienkiej linii do nasyconych struktur słuchanych w każdym akcie na inny sposób. " A jeśli usłyszą Państwo coś, co nie będzie instrumentem, proszę się nie obawiać, to Wasze serce."
Obsada: P. Graś (flet), J. Majda (klarnet), D. Lotycz (waltornia), P. Taica-Frias (puzon), M. Drajewicz (perkusja), M. Zator (harfa celtycka), M. Pokora (skrzypce), J. Kaczmarek (altówka), K. Krawczak (wiolonczela).
"Moja muzyka" to nowy cykl koncertów w CK Zamek, który prezentować będzie indywidualne spojrzenia młodych kompozytorów i instrumentalistów na muzykę naszych czasów. Opieka artystyczna - Teresa Nowak.

25.10.11 godz. 21.00 Hol Kolumnowy, wstęp wolny.

Zobacz www.zamek.poznan.pl