Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Okładka książki "Dobra zmiana"

Zamek czyta: "Dobra Zmiana" - spotkanie z Katarzyną Kłosińską i Michałem Rusinkiem

2020-02-19 ( środa )
18:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

A jak antypolski, E jak element animalny, D jak demon postępu, M jak mordy zdradzieckie - brzmi niepokojąco? A może już przywykliśmy?
"Dobra zmiana (czyli jak się rządzi światem za pomocą słów)" to wynik wnikliwych obserwacji i badań prowadzonych przez Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka w latach 2015-2019 układający się w słownik języka władzy tego okresu. Język rządzących nie tylko przenika do naszej mowy codziennej, ale również kreuje naszą rzeczywistość. Może być źródłem żartu, ale też źródłem przemocy. Autorzy z językoznawczą dociekliwością odkrywają, co kryje się za najpopularniejszymi z używanych przez władzę słów i jak wpływają one na naszą codzienność i postrzeganie świata. (opis wydawcy)

  • dr hab. KATARZYNA KŁOSIŃSKA - językoznawczyni, pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UW, przewodnicząca Rady Języka Polskiego PAN. Prowadzi audycję "Co w mowie piszczy?" w radiowej Trójce.
  • dr hab. MICHAŁ RUSINEK - pracownik naukowy Wydziału Polonistyki UJ, członek Rady Języka Polskiego PAN. Specjalizuje się w retoryce. Autor wielu bestsellerów, m.in. "Nic zwyczajnego" i "Pypciów na języku.

Prowadzenie: Piotr Śliwiński.

Bilety w cenie 5 zł.

_
opr.LT

Zobacz ckzamek.pl