Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat z okładką książki Katarzyny Dworaczyk.

Porannik książkowy: Pistolet i stare koronki. Spotkanie z Katarzyną Dworaczyk

2021-05-25 ( wtorek )
10:00
Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, Poznań; online

Porannik książkowy to nowy cykl spotkań, w którym organizatorzy porozmawiają o Polkach, historii, ekologii i recepcie na stres, o dzieciach, zdrowiu, a nawet o serialach. Gośćmi spotkań będą autorzy i autorki powieści, biografii i książek popularnonaukowych. W dobie spotkań online Biblioteka Raczyńskich zaprasza nie na wieczory autorskie, lecz na poranki z książką. Na początek spojrzenie w przeszłość.

Żołnierki, kobiety szmuglujące broń pod spódnicami i dynamit w gorsetach to tylko niektóre z postaci pojawiających się na kartach książki Katarzyny Dworaczyk pt. "Herstoria / Herstory / Herstorie 1918/1919". Organizatorzy zapraszają na pierwszy poranek z książką, podczas którego porozmawiają z autorką nie tylko o znanych Polkach, ich udziale w odzyskaniu niepodległości, ale też o obalaniu stereotypów, z którymi zmagały się pierwsze studentki i o torowaniu drogi kobiet do edukacji i nauki. Katarzyna Dworaczyk to także artystka, mająca na koncie wystawy i projekty poświęcone pamięci oraz trenerka rozwoju i mediatorka, autorka książki "Minimediacje z dziećmi". Spotkanie będzie zatem okazją, by zadać nurtujące nas pytania nie tylko o to, co było.
Rozmowę poprowadzi Liliana Skibińska.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku Biblioteki Raczyńskich. Uczysz się, pracujesz? Nie szkodzi, rozmowy będą zapisane w mediach społecznościowych.

Zobacz www.bracz.edu.pl