Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Pomagam, bo lubię - poznaj bliżej wybrane organizacje pożytku publicznego

2024-03-02 ( sobota )
Centrum Handlowe Auchan Komorniki, ul. Głogowska 432, Poznań

Szukasz sprawdzonych informacji o organizacjach, którym mógłbyś podarować 1,5 procent podatku w corocznym rozliczeniu PIT? W sobotę 2 marca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki podczas akcji "Pomagam, bo lubię" będzie można poznać bliżej wybrane organizacje pożytku publicznego, porozmawiać z ich przedstawicielami i dowiedzieć się, jak wesprzeć ich podopiecznych. Wydarzenie potrwa od godziny 12.00 do godziny 17.00.

Jak co roku w składanym zeznaniu podatkowym mamy możliwość przekazania 1,5 procent podatku na rzecz wybranej organizacji pozarządowej. W ten sposób możemy wesprzeć działania fundacji i stowarzyszeń. Tych, którzy chcieliby poznać działające w okolicach Poznania organizacje pożytku publicznego, Centrum Handlowe Auchan Komorniki zaprasza do udziału w akcji "Pomagam, bo lubię", która odbędzie się w sobotę 2 marca.

Podczas spotkania swoją działalność zaprezentują, m.in. Poznańskie Towarzystwo Amazonek, Fundacja Anny Wierskiej - Dar Szpiku, Niewidzialna ulica - poznaj świat niewidomych, Ja Pacze Sercem. Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym oraz Fundacja Nasze Zoo.

Od godziny 12.00 do godziny 17.00 będzie można porozmawiać o projektach realizowanych przez obecne na spotkaniu organizacje, a także dowiedzieć się, jak pomagać ich podopiecznym.

Zainteresowani będą mogli otrzymać informacje na temat wsparcia osób cierpiących na choroby onkologiczne, a także dowiedzieć się, jak zostać krwiodawcą lub zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego. Z kolei Ja Pacze Sercem. Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym będzie przeprowadzała zbiórkę karmy, kocyków i zabawek dla niewidomych kotów. Będzie można również poznać zwierzęta do adopcji.

W trakcie trwania akcji "Pomagam, bo lubię" będzie można wesprzeć fundacje i stowarzyszenia datkami, a także zakupem produktów dostępnych na kiermaszu, wśród których będą między innymi rękodzieło z mas plastycznych i drewna, ręcznie malowana odzież czy obrazy. Na odwiedzających czekają też licytacje przedmiotów, upominki i gadżety. 

Akcja "Pomagam, bo lubię" odbędzie się 2 marca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Z organizacjami pożytku publicznego będzie można spotkać się od godziny 12.00 do godziny 17.00 w pasażu centrum handlowego. Wstęp wolny.

Plakat