Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Logo

Piknik z Wyobraźnią w PPNT

2019-09-07 ( sobota )
10:00-16:00
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Jaki efekt wywoła połączenie niewielkiej ilości stężonego kwasu siarkowego (VI) z alkoholem metylowym i manganianem (VII) potasu? Albo w jaki sposób ciekły azot reaguje z wrzątkiem? Pierwsze doświadczenie wywoła prawdziwa burzę z piorunami w probówce, a drugie... To trzeba sprawdzić osobiście na Pikniku z Wyobraźnią PPNT.

To już VI edycja imprezy organizowanej przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Na co dzień PPNT zajmuje się innowacjami i tworzeniem technologii. Poprzez Piknik z Wyobraźnią chce przybliżyć swoim gościom nauki ścisłe i zarazić pasją do nich. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, miłośników sportu i zdrowego stylu życia.

Na VI Piknik z Wyobraźnią zaplanowano specjalne pokazy chemiczne i fizyczne, bo te dwie nauki leżą u podstaw działalności PPNT. Uczestnicy mogą spodziewać się wielkiego wybuchu i ciekawostek naukowych. W specjalnych strefach goście Pikniku będą mogli samodzielnie i bezpiecznie, pod okiem naukowców, przeprowadzić eksperymenty. Strefa Laboratorium Wyobraźni zelektryzuje uczestników Pikniku ciekawostkami naukowymi, zaplącze umysły, pokaże między innymi drapieżne roboty i udowodni, że wodę da się poskromić.

Centrum Archeologiczne PPNT przygotowało specjalną strefę wykopalisk, na której będzie można zabawić się w poszukiwaczy skarbów, poznać podstawy pracy archeologów i poczuć się jak prawdziwy Indiana Jones.

Na miłośników sportu i gier (nie tylko komputerowych) czekają dodatkowe atrakcje, a na najmłodszych zabawy plastyczno-sensoryczne. Nie zabraknie też okularów wirtualnej rzeczywistości, dronów, elektrycznych pojazdów i wielu innych atrakcji.

Piknik z Wyobraźnią to prawdziwe święto nauki dla całych rodzin. Impreza jest bezpłatna, otwarta dla wszystkich.

Szczegółowy program na stronie Organizatora

Zobacz ppnt.poznan.pl