Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

WEEKLY - miejski przegląd filmowy (wrzesień)

2019-09-25 ( środa ) – 2019-09-27 ( piątek )
Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2

Nietypowe lokalizacje, świeży repertuar, premierowe projekcje. WEEKLY to miejski przegląd filmowy, w ramach którego prezentujemy filmy poświęcone czterem obszarom tematycznym: muzyce, architekturze, sztukom wizualnym oraz nowym technologiom. Program obejmuje najnowsze produkcje filmowe z całego świata ukazujące pełne spektrum formalne i gatunkowe - zarówno filmy krótkometrażowe, pełnometrażowe fabuły, jak i filmy dokumentalne, których premiery odbywały się na festiwalach filmowych w Rotterdamie, czy Berlinie. Pierwsza odsłona projektu odbyła się na początku czerwca w Poznaniu w ramach Fort Fest Carnavalu, gdzie kilkaset widzów zobaczyło pulsujące energią dokumenty muzyczne i przegląd najlepszych teledysków.

WRZESIEŃ // WEEKLY: FILM & NEW TECHNOLOGY

Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2

25.09.2019, g. 18:00

Oczy ważki, reż. Bing Xu, fabuła, Chiny 2017, 81'

Witajcie w nowym wspaniałym świecie! Według statystyk, wielki brat spogląda na nas z kamer przemysłowych aż 300 razy dziennie. Xu Bing przejrzał 10000 godzin nagrań, by stworzyć z nich emblematyczny życiorys naszych czasów. Od cichej dziewczyny do gwiazdeczki Youtube'a.

Wprowadzenie do projekcji: Aleksandra Ławska

26.09, godz. 18:00

FUTURO SHORTS: NEW TECHNOLOGY Pokaz filmów krótkometrażowych ukazujących wpływ nowych technologii na życie człowieka. Po sukcesie tegorocznego pokazu plenerowego Futuro Open Air organizator planuje po raz kolejny zaprezentować poznańskiej publiczności ciemną stronę nowych technologii, mediów społecznościowych oraz nieograniczonego dostępu do Internetu. Wprowadzenie do projekcji: Emilia Mazik

27.09. g. 19:00

The Truth About Killer Robots, dokument, reż. Maxim Pozdorovkin, USA 2018, 82'

Spojrzenie na zastosowanie maszyn w życiu codziennym. Z jednej strony roboty są bardzo pomocne; z drugiej, zabierają ludziom miejsca pracy, a nawet mogą zagrażać ich życiu. "The Truth about Killer Robots" został stworzony z wywiadów z pracownikami i różnymi specjalistami i pokazuje materiały z miejsc, w których roboty są używane każdego dnia. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z zaproszonymi goścmi, z którymi porozmawiamy o wpływie technologii na życie człowieka.

Wstęp wolny!

opr.sw

Zobacz www.adarte.pl/