Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Alfabet Tradycji - interaktywny koncert rodzinny

2019-10-27 ( niedziela )
11:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Organizatorzy zapraszają na spotkanie promocyjne projektu "Alfabet Tradycji - Wielkopolska" do Bramy Poznania!

Projekt "Alfabet Tradycji" to szansa na żywy kontakt z lokalnym dziedzictwem Wielkopolski - tym razem z jej dwoma obszarami: Bukówcem Górnym oraz Pałukami.

W ramach "Alfabetu" powstały dwa koncerty prezentujące tradycje i obrzędy, podczas których uczniowie i uczennice przedszkoli i szkół podstawowych z tych dwóch regionów mają okazję posłuchać muzyki tradycyjnej granej przez kapele Manugi i Przodki, poznać instrumenty czy stroje charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzą - a to wszystko w interaktywnej formie zabawy, wciągającej dzieci w bezpośredni kontakt z dziedzictwem. Dodatkowo dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymują kolorowe karty pracy stworzone na podstawie archiwalnych zdjęć - dzięki nim zapamiętywanie ciekawostek o regionie jest jeszcze prostsze!

"Alfabet Tradycji" to kontynuacja edycji z 2018 roku, podczas której na muzyczny warsztat organizatorzy wzięli trzy podregiony Wielkopolski: Biskupiznę, Region Kozła i Ziemię Kaliską. Odbiorcy Bramy Poznania mieli okazję posłuchać ich w trakcie cyklu Pograjki 2018/2019.

"Alfabet Tradycji" odwiedzi również Poznań - już 27 października (niedziela) w Bramie Poznania odbędzie się spotkanie promujące projekt, podczas którego będzie można wraz z całą rodziną wkroczyć w świat tradycji - i to dwa razy!

O godzinie 11:00 zapraszamy na koncert dotyczący Bukówca Górnego, a o godz. 13:00 - Pałuk.

Dodatkowe pytania można kierować na adres: alfabettradycji@gmail.com.

Odbiorcy: rodziny z dziećmi.

Czas trwania: 60 minut.

Koszt: bezpłatne.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w kasie Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

Zobacz bramapoznania.pl