Åsa Lind i ilustracja z książki.

Spotkanie z Åsa Lind, autorką Piaskowego Wilka

2024-03-08 ( piątek )
Biblioteka Raczyńskich, Filia Sztuki, Plac Wolności 19, Poznań

Zapraszamy dzieci i ich opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych dorosłych na: Kieszenie pełne wymysłów - spotkanie z Åsą Lind Poznajcie autorkę książek o Ellice, Karusi i Piaskowym Wilku.

Åsa Lind urodziła się w 1958 roku jako najmłodsza z czterech sióstr i dorastała we wsi Karbäcken w północnej Szwecji. Kuchenny stół w domu rodzinnym był centrum jej świata. Prawdopodobnie właśnie tam, otoczona opowieściami bliskich i historiami płynącymi z radia, stała się pisarką, na długo zanim nauczyła się pisać. Nie wyobraża sobie życia bez czytania i pisania. W swoich książkach stara się uchwycić rzeczy na pozór nieuchwytne, eksperymentuje z językiem, próbuje odkrywać go na nowo. Bo co właściwie można wyrazić w słowach? Jak "napisać" kolor? Jak "opowiedzieć" zapach? Czy w książce można zmieścić kosmos?

Åsa Lind chce pisać książki, które nie kłamią i do których chce się powracać. Bo dobra książka to taka, którą czyta się wielokrotnie, a najlepiej na głos. Åsa Lind jest członkinią Szwedzkiej Akademii Literatury Dziecięcej. Żywo angażuje się w propagowanie dobrej literatury dla dzieci i młodzieży oraz prowadzi spotkania i wykłady, w których opowiada o tym, ile wymiernych korzyści płynie z czytania książek.

Nakładem Wydawnictwa Zakamarki w Polsce ukazały się jej książki: "Piaskowy Wilk", "Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia" oraz "Piaskowy Wilk i prawdziwe wymysły", "Raz, dwa, trzy, Piaskowy Wilk", "Ekspedycja Elliki Tomson" i "Chusta babci".

Wstęp wolny!

Zobacz www.facebook.com/WydawnictwoZakamarki