Lato zdrowe i międzypokoleniowe

W najbliższą środę wszyscy poznaniacy i poznanianki mogą wziąć udział w bezpłatnych badaniach i skorzystać z darmowych konsultacji zdrowotnych. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się "Lato zdrowe i międzypokoleniowe".

Dzieci poznają podstawy pierwszej pomocy
Podczas wydarzenia dzieci poznają podstawy pierwszej pomocy

To  wydarzenie łączy okazję do letniego wypoczynku z działaniami wspierającymi zdrowy styl życia. W środę (7.08) na MTP w pawilonie nr 1 od godz. 12 do 17 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji zdrowotnych. Na poznaniaków czekać będą m.in. dietetycy i podolodzy. Będzie można zmierzyć ciśnienie krwi, poziom glukozy i cholesterolu, a także wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy.

Seniorzy będą mogli sprawdzić się w testach sprawnościowych i dowiedzieć się, jak ćwiczyć po ukończeniu 65. roku życia. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne i gry edukacyjne oraz porady logopedyczne.

W tym tygodniu na poznaniaków czeka też dodatkowa niespodzianka - wystawa niemal dwudziestu zabytkowych samochodów. Będą wśród nich także tzw. youngtimery, czyli stosunkowo młode (pochodzące z lat 60. - 80. XX wieku) ale już zabytkowe samochody utrzymane w swoim oryginalnym stylu. Podczas "Lata zdrowego i międzypokoleniowego" będzie można zobaczyć pojazdy takie jak: Chevrolet Canada C-60 S z 1942 r., Mercedes Benz W121/190 D z 1957 r.,  Volvo Amazon z 1961 r., Ford Mustang Coupe z 1967 r., Willys MB z 1943 r., Gaz 69 z 1967 r., Fiat 850 z 1965 r. czy traktor - Ursus C45 z 1951 r.

Pojazdy będą udostępnione dzięki uprzejmości Komisji Pojazdów Zabytkowych przy Automobilklubie Wielkopolskim oraz Koła Youngtimerów i Ratowników Drogowych. Wstęp wolny,wejście - brama od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2.

AW