Lato zdrowe i międzypokoleniowe na MTP

Bezpłatne porady i badania lekarskie, konsultacje i warsztaty prozdrowotne - to wszystko czeka na poznaniaków w strefie "Lato zdrowe i międzypokoleniowe" na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

.
.

- Organizowane przez miasto "Białe Soboty" co roku cieszą się wielką popularnością - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - To najlepszy dowód na to, że poznaniacy chcą dbać o swoje zdrowie. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zorganizować podobne wydarzenie - tym razem latem, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Miasto połączyło okazję do letniego wypoczynku z działaniami wspierającymi zdrowy styl życia. W każdą środę, w godzinach 12:00 - 18:00 na MTP czynna będzie strefa "Lato zdrowe i międzypokoleniowe".

- Zgłosiło się do nas kilkudziesięciu wystawców, który w ramach swoich aktywności zaproponują odwiedzającym bezpłatne badania lekarskie, konsultacje, zorganizują warsztaty prozdrowotne i rekreacyjne - mówi Joanna Olenderek, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. To największa tego typu akcja, której inicjatorem jest Miasto Poznań.

Podczas tegorocznych wakacji w lipcu i sierpniu zorganizowanych zostanie 6 spotkań, podczas których nie zabraknie atrakcji dla dzieci, ich rodziców oraz dziadków.

Program na najbliższą środę, 4 lipca:

1. Technika Emmeta - Redukcja bólu i regulacja napięcia mięśniowego techniką manualną

2. Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy Sp. z.o.o. - badanie słuchu

3. Centrum Ortopodologii i Rehabilitacji TerraCare - Bezpłatne konsultacje w zakresie: podologii, fizjoterapii i diagnostyki stóp oraz doboru obuwia profilaktycznego dla dzieci.

4. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania oraz Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" (wspólne stanowisko)

5. Ogród Zoologiczny w Poznaniu - eksponaty i prezentacje

6. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu - punkt informacyjny i warsztaty plastyczno-artystyczne

7. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej SPZOZ Filia w Owińskach - warsztaty zajęć artystycznych i rękodzieła

8. Komenda Miejska Policji w Poznaniu - bezpieczne życie i wakacje dla każdego

9. Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Poznaniu -

10. Pogotowie Społeczne - Program Centrum Integracji Społecznej "Darzybór" - warsztaty plastyczne

11. Fundacja Akceptacja - warsztaty pierwszej pomocy

12. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu - wszystko o naszej krwi

13. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. M. Skłodowskiej - Curie Zakład Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów - edukacja i profilaktyka, warsztaty

14. Hortineo - warsztaty ogrodnicze, zabawy sensoryczne

15. Poznańskie Centrum Świadczeń - Centrum Inicjatyw Rodzinnych - informacje i rodzinne malowanie toreb

16. Straż Miejska Miasta Poznania - za