Mikrogranty dla seniorów

Już wkrótce poznańscy seniorzy będą mogli ubiegać się o mikrogranty. To dotacje, które będą przyznawane nieformalnym, co najmniej trzyosobowym grupom seniorów i seniorek (60+) mieszkających w Poznaniu. Mikrogranty mają wspierać aktywność starszych mieszkańców miasta - pochodzące z nich pieniądze pozwolą na zrealizowanie wymyślonych przez seniorów projektów. Warunek jest jeden: projekty te muszą być realizowane na terenie Poznania i dla jego mieszkańców i mieszkanek.  

Kawa zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com
Kawa zdjęcie utworzone przez pressfoto - pl.freepik.com

- Aby zgłosić się po mikrodotację nie trzeba być członkiem żadnej fundacji czy stowarzyszenia - podkreśla Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP - Wystarczy, że co najmniej troje seniorów razem wpadnie na dobry pomysł, który może być ciekawy także dla innych poznaniaków. Te pomysły powinny dotyczyć aktywizacji i integracji środowiska senioralnego oraz integracji międzypokoleniowej. Maksymalna wysokość dotacji to 1,5 tys. Zł., liczymy na to, że do końca roku uda się zrealizować 23 pomysły.

Najpóźniej 7 października 2019 r. wyłoniony w drodze otwartego konkursu ofert operator, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich "PISOP" ogłosi konkurs na nabór projektów. Ogłoszenie znajdować się będzie m.in. na stronie internetowej "PISOP", na stronie Miasta Poznania oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych. PISOP pomoże również w wypełnieniu wniosków, a po podpisaniu umowy będzie na bieżąco wspierał seniorów w realizacji i dokumentowaniu projektu.

AW