Mobilny Punkt Wsparcia

Stowarzyszenie Pogotowie Społeczne poszerzyło program streetworkingu i powróciło z realizacją programu - Mobilny Punkt Wsparcia. Jego celem jest wsparcie osób w kryzysie bezdomności, w okresie zimowym.

osoba bezdomna leżąca na ławce obok śmietnika - grafika artykułu
fot. Pixabay

Mobilny Punkt Wsparcia działa poprzez streetworkerów i udziela wsparcia doraźnego i interwencyjnego w postaci ciepłych posiłków, pomocy przedmedycznej, poradnictwa socjalnego, terapeutycznego, środków ochrony osobistej i higieny, ciepłej odzieży czy tez pomocy w uzyskaniu miejsca w placówkach. Dziennie obejmuje wsparciem blisko 150 osób.

Celem pracy jest zapewnienie osobom w kryzysie bezdomności oraz zagrożonych bezdomności dostępności do korzystania z różnych form poradnictwa, uzyskania informacji oraz uzyskania wsparcia w celu przezwyciężenia trudnej sytuacji życiowej.

W miesiącach listopad i grudzień 2021 dyżurować będzie od poniedziałku do piątku:

  1. BUS nr 1:
  • 17.00 - 19.00 - przy ul. Dworcowej 1 (na wysokości dworca letniego) tam gdzie w poprzednich latach. 
  • wydawanie ciepłego posiłku oraz poradnictwo indywidualne
  1. BUS nr 2/Ambulans
  • 17.00 - 18.00 - przy ul. Dworcowej 1 - udzielanie pomocy przedmedycznej, wydawanie środków opatrunkowych oraz środków ochrony osobistej
  • 18.00 - 20.00 - zaplanowany lub interwencyjny objazd koczowisk (miejsc przebywania osób w kryzysie bezdomności)
  • pomoc przedmedyczna udzielana przez ratowników medycznych lub pielęgniarzy udzielana będzie w wtorki i czwartki (od 17.00-18.00 na Dworcu Letnim po czym zespół Ambulansu wraz z streetwokerami będzie udzielał wsparcia na terenie miejsca przebywania osób bez domu)

Kontakt:

- Dział Socjalny Pogotowia Społecznego 61 8705 770

- Streetworkerzy 799 049 131

 "Mobilny Punkt Wsparcia" jest programem współfinansowanym przez Miasto Poznań, a realizowanym przez Stowarzyszenia: Pogotowie Społeczne oraz Stowarzyszenie Dom Pomocna Dłoń. W tym roku wsparcia w zakresie pomocy przedmedycznej udziela zespół Fundacji Akceptacja.

Załączniki

sieci społecznościowe