Nowe poradnie w szpitalu im. J. Strusia

Szpital im. J. Strusia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i otwiera dwie kolejne poradnie specjalistyczne: neurochirurgiczną i hepatologiczną. Rejestracja do każdej z nich rusza 1 września.

Zdjęcie z powietrza pokazuje szary budynek Szpitala im. J. Strusia w Poznaniu - grafika artykułu
Szpital im. J. Strusia w Poznaniu

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia otwiera dwie nowe Specjalistyczne Poradnie Przyszpitalne.

Poradnia hepatologiczna - zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób wątroby, w tym także najczęstszej: zapalenia spowodowanego spożywaniem alkoholu, stłuszczeniem oraz chorobami autoimmunologicznymi. Dodatkowo poradnia zajmuje się diagnostyką zmian ogniskowych oraz ich monitorowaniem.

Uwaga: wymagane jest skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z innej poradni specjalistycznej (wypis ze szpitala nie jest skierowaniem). Rejestracja od 1 września pod nr telefonu: 61 8739 000 lub 61 8739 279

Poradnia neurochirurgiczna - zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego. Można się tam zgłaszać również z takimi problemami jak: rwa kulszowa i udowa, choroby naczyniowe, zwyrodnieniowe i przeciążeniowe kręgosłupa (złamania kompresyjne, dyskopatia oraz pourazowe), choroby nerwów obwodowych oraz nowotworowe ośrodkowego układu nerwowego.

W trakcie konsultacji neurochirurgicznej specjalista zajmuje się analizą wyników badań obrazowych, zbiera wywiad oraz przeprowadza badanie neurologiczne. Umożliwia to podjęcie decyzji o ewentualnym leczeniu neurochirurgicznym oraz metodach, jakie będą zastosowane. Lekarz może zlecić przeprowadzenie dodatkowych badań, takich jak TK, MRI, USG czy RTG. Metody leczenia uzależnione są od schorzenia, z jakim pacjent zgłosił się do poradni oraz od jego nasilenia. Mogą być małoinwazyjne, ale możliwe jest również leczenie operacyjne. Aby umówić się na konsultację u neurochirurga na NFZ konieczne jest skierowanie wystawione np. przez lekarza rodzinnego.

Rejestracja pod nr telefonu: 61 8739 000 lub 61 8739 427

sieci społecznościowe