Podziękowania dla Poznania

Kilka tygodni temu Miasto Poznań włączyło się do obchodów 30. rocznicy uchwalenia konwencji o prawach dziecka i Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Świętowano w mieście i w poznańskich szkołach.

.
.

Na ręce Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania - pana Jędrzeja Solarskiego zostały złożone podziękowania za współudział w tym ważnym wydarzeniu. Cieszymy się, że na drodze ubiegania się o tytuł Miasta Przyjaznego Dzieciom, Poznań jest aktywny również w zakresie działań edukacyjnych, komunikacyjnych, społecznych i marketingowych.

Przypomnijmy, że 20 listopada fontanna na placu Wolności i Centrum Inicjatyw Rodzinnych rozświetllona została na kolor niebieski, który jest bawą UNICEF.  Najważniejszą częścią akcji było zebranie opinii dzieci i młodzieży na temat życia w Poznaniu oraz ich pomysłów na zmiany, jakie mogą dokonać się w mieście. W poznańskich szkołach pojawiły się ankiety, które można było wrzucać do urn, organizowane były również warsztaty i konkurs dla przedszkolaków. Młodzi ludzie mogli wypowiedzieć się na tematy ważne dla miasta, w którym mieszkają, uczą się i spędzają czas wolny. Realizatorem akcji było Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty.

/KSS/