Poznańskie żłobki - modernizacja

W pięciu poznańskich żłobkach trwają prace modernizacyjne. Przebudowywane są nstalacje, a budynki docieplane. To placówki należące do Poznańskiego Zespołu Żłobków: Balbinka, Calineczka, Krecik, Ptyś i Przemko.

Budynek żłobka na osiedlu mieszkaniowym z lotu ptaka. widać prowadzone prace termomodernizacyjne. Wokół duzo zieleni. - grafika artykułu
Prace modernizacyjne w poznańskich żłobkach

- Roboty budowlane rozpoczęły się w połowie lipca. Aktualnie we wszystkich pięciu żłobkach prowadzone są prace instalacyjne, a w Balbince dodatkowo ocieplane są ściany budynku. Ubiegłego lata także prowadziliśmy podobną inwestycję podnoszącą standard placówek z Poznańskiego Zespołu Żłobków, a przed nami prace projektowe dotyczące kolejnych - mówi Barbara Plenzler-Horváth, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Balbinka to żłobek na os. Bolesława Śmiałego na Piątkowie. Prowadzone są tam prace termomodernizacyjne budynku, czyli dociepleniu ścian elewacji, które będą też malowane. W Balbince zmodernizowane zostanie też centralne ogrzewanie. W ubiegłym roku dach Balbinki przeszedł termomodernizację. Powstał także nowy podjazd dla wózków do części budynku od strony wejścia do Stowarzyszenia Na Tak: Warsztatu Terapii Zajęciowej "Przylesie".

Pozostałe żłobki, w których równolegle toczą się prace, to Krecik na os. Bolesława Chrobrego, Calineczka na os. Pod Lipami, Ptyś na os. Przyjaźni i Przemko na os. Rzeczypospolitej. Budynek Ptysia przejdzie termomodernizację, zmodernizowana zostanie także instalacja centralnego ogrzewania. Powstanie także instalacja odgromowa. Z kolei w żłobku Przemko trwa montaż wentylacji nawiewno-wywiewnej, a w Calineczce i Kreciku modernizacji podlega instalacja centralnego ogrzewania. Prace zakończą się jesienią.

W ubiegłym roku, oprócz Balbinki, prace toczyły się też w żłobkach Żurawinka przy ul. Żurawinowej i Stokrotka przy al. Wielkopolskiej. Na przyszły rok planowane są kolejne, dlatego trwają przygotowania do prac projektowych, w ramach których powstanie dokumentacja dotycząca żłobków: Czerwony Kapturek przy ul. Klonowica, Koniczynka przy ul. Nowy Świat, Królewna Śnieżka przy ul. Grunwaldzkiej, Miś Uszatek przy ul. Prądzyńskiego, a także uwzględniająca kontynuację robót w żłobkach: Przemko, Ptyś, Stokrotka, Żurawinka, Calineczka i Balbinka. Inwestycja polegać będzie m.in. na modernizacji wnętrz, instalacji i ogrodzeń placówek.

opr. PIM

sieci społecznościowe