Warsztaty dla opiekunów osób w starszym wieku, osób chorujących przewlekle oraz osób z niepełnosprawnością

Zapraszamy do udziału w nieodpłatnych warsztatach psychologicznych dla opiekunów osób w starszym wieku, osób chorujących przewlekle oraz osób z niepełnosprawnością. Nabór do grup warsztatowych trwa do końca października.

. - grafika artykułu
fot. Freepik

Z cyklu 10 spotkań warsztatowych z psychoterapeutami mogą skorzystać zarówno członkowie rodzin, którzy sprawują opiekę nad osobą przewlekle chorą jak i opiekunowie, dla których codzienny kontakt z niepełnosprawnością, czy chorobami neurodegeneracyjnymi związany jest z obowiązkami zawodowymi. Nieustanna odpowiedzialność za zdrowie i życie podopiecznego, może prowadzić do problemów zdrowotnych samego opiekuna. Bywa przyczyną przewlekłego stresu czy syndromu wypalenia. Takim zagadnieniom poświęcone będą webinary oraz warsztaty edukacyjne. W programie ,,Opiekun w centrum uwagi,, ujęto także zagadnienia, które mają pomóc opiekunom w zadbaniu o swoja kondycję fizyczną. Nieodpłatne webinary i warsztaty edukacyjne dla opiekunów prowadzić będę psychologowie, dietetycy i fizjoterapeuci. Do zespołu zaproszono też prawnika. Opiekunowie będą mogli poznać aspekty prawne związane ze sprawowaniem opieki nad osobą chorującą przewlekle, z niepełnosprawnością czy zaburzeniami psychicznymi.

Wszystkie zajęcia odbędą się on- line. Także podczas webinarów  będzie możliwość zadawania pytań. Do udziału w warsztatach mogą się zgłaszać opiekunowie z terenu Wielkopolski. Natomiast webinary będą odbywały się na żywo w formie otwartego dostępu. Z możliwością późniejszego ich zobaczenia.
Telefon do Stowarzyszenia PSYCHE SOMA POLIS: 618202 746, 502 99 44 97 w godzinach: 9.00 - 21.00. Pytania można kierować tutaj: opiekun@psychesomapolis.org

Rejestracja do programu: https://www.psychesomapolis.org/opiekun

sieci społecznościowe