Poznań dostępny 2019 - znamy zwycięzców!

Wyjątkowy cykl pokazów filmowych w CK Zamek oraz kompleksowy system informacji o dostępności Bramy Poznania - to dwa projekty, które kapituła konkursu "Poznań dostępny - 2019" nagrodziła pierwszymi miejscami. Nagrodzone inicjatywy pomagają jeszcze bardziej przystosować miasto do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu informuje o możliwości finansowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami, które z uwagi na stan epidemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach, prowadzonych przez ośrodki wsparcia

UWAGA -  wsparcie finansowe dla osób z niepełnosprawnościami, będącymi uczestnikami w dziennych ośrodkach wsparcia

Dostępna kultura w czasie epidemii

W zaciszu kwarantanny dostęp do rzeczywistości pozadomowej daje się we znaki szczególnie dotkliwie tym, którzy usychają z tęsknoty za sztuką. Twórcy i działacze kulturalni nie ustają w próbach zaspokajania potrzeb swoich odbiorców w wirtualnej rzeczywistości. Nie dziwi zatem, że coraz więcej wydarzeń planowanych jest z troską o osoby z niepełnosprawnościami.

Zalecenia w związku z SARS-Cov-2

Ze względu na podejmowane w całym kraju działania prewencyjne w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zalecamy odwołanie lub przeniesienie na późniejszy termin planowanych w najbliższym czasie wydarzeń.

Prosimy również o tymczasowe wstrzymanie się od planowania nowych.

[wortal] Koronawirus w Poznaniu - specjalna strona

Aby zapewnić mieszkańcom i mieszkankom Poznania szybki dostęp do istotnych wiadomości, Miasto uruchamia specjalny portal. Można na nim znaleźć najważniejsze treści związane z koronawirusem: najnowsze komunikaty dotyczące działań Miasta, linki do niezbędnych dokumentów, kompleksowe informacje dla rodziców i seniorów, porady profilaktyczne.

Koronawirus - zasady bezpieczeństwa

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Europie. W związku z tym miasto Poznań utrzymuje stały kontakt z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz z powiatowym inspektorem sanitarnym, który monitoruje zagrożenia epidemiologiczne. Do zaleceń sanepidu stosują się też miejskie jednostki, szkoły i przedszkola. Nie ma powodów do niepokoju, należy jednak zachowywać podstawowe zasady higieny.

Urząd przyjazny osobom niewidomym

Nowatorski system pomoże poruszać się po urzędzie miasta osobom niewidomym i niedowidzącym. 14 znaczników zostało już zamontowane w budynku przy placu Kolegiackim, wkrótce będzie można z nich w pełni korzystać.

Dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnościami

Wnioski o dofinansowanie na 2020 rok

Sekcja ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Osrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu uprzejmie informuje, że wnioski na 2020 rok na dofinansowanie do:

  • likwidacji barier w komunikowaniu się i technicznych
  • likwidacji barier architektonicznych
  • zakupu sprzętu rehabilitacyjnego 
  • zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze
  • pobytu na turnusie rehabilitacyjnym

będą wydawane od 16 grudnia br.  w siedzibie MOPR przy ul. Cześnikowskiej 18. 
W tym samym terminie wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej www.mopr.poznan.pl

Powołanie Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Zgodnie z zarządzeniem nr 864/2019/P Prezydenta Miasta Poznania z dnia 28.10.2019 r. w sprawie powołania Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w dniu 14 listopada 2019 r. w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyło się pierwsze spotkanie nowej kadencji Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.