Alzheimer - rozumiem - wspieram

Rzecznik Praw Obywatelskich we współpracy z Alzheimer Polska - związkiem organizacji pozarządowych zajmujących się wspieraniem chorych żyjących z demencją i ich opiekunów prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną "Alzheimer - rozumiem - wspieram".

Na białym tle z lewej strony szara grafika z ikoną oznaczającą człowieka po prawej stronie napis: Alzheimer poniżej napis:.rozumiem,poniżej napis.wspieram - grafika artykułu
Kampania "Alzheimer - Rozumiem - Wspieram"

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji) oraz o potrzebach osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. W ramach wydarzenia przygotowano ulotkę i broszurę, które są dostępne na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/pl/kategoria-tematyczna/choroba-alzheimera

Materiały zawierają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące choroby, przedstawiają informacje dotyczące stawiania diagnozy, leczenia, opieki oraz kwestii prawnych.

Dodatkowo w ramach kampanii na platformie https://testysenioralne.pl/  osoby w wieku 55+ mogą skorzystać z pakietu unikatowych narzędzi do zbadania swojej sprawności ruchowej oraz poznawczej. 

Badania można wykonać korzystając z aplikacji lub z anonimowej, diagnostycznej rozmowy telefonicznej.

W ramach badań można wykonać:

  • test pamięci,
  • test sprawności ruchowej dłoni,
  • anonimowy test psychologiczny.

sieci społecznościowe