Festiwal Kultura Bez Barier z poznańskim akcentem!

Festiwal Kultura Bez Barier to wielkie święto kultury dostępnej dla wszystkich i najbardziej otwarte wydarzenie w kraju. Integruje polskie społeczeństwo i otwiera na potrzeby osób często wykluczanych z codziennego życia społecznego i kulturalnego. Hasło festiwalu, które będzie nam tym razem towarzyszyć to: MOŻESZ być blisko!

Na fioletowym tle napis: możesz być blisko, graficzne formy w kolorach -białym, czarnym i różowym oraz daty 30 września - 10 października 2021 - grafika artykułu
Tytułowy baner Festiwalu Kultura Bez Barier "Możesz być blisko"

"9 edycja Festiwalu Kultury Bez Barier będzie trwała od 30 września do 10 października. W tym roku program festiwalu tworzy 61 instytucji i organizacji kultury z 14 polskich miast: Lublina, Krakowa, Bielsko-Białej, Gdańska, Gdyni, Torunia, Piekar Śląskich, Rzeszowa, Łodzi, Białegostoku, Wrocławia, Chorzowa, Poznania i Nowego Sącza. W ramach festiwalu odbędzie się blisko 200 wydarzeń w całej Polsce! Razem przełamujemy bariery, tworzymy nowe rozwiązania i umożliwiamy uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych na nowym poziomie. Przed nami festiwalowe spektakle, pokazy filmowe, wystawy, spacery, spotkania i warsztaty, udostępnione za pomocą napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy, audiodeskrypcji, pętli indukcyjnej, materiałów do dotykania czy pomocy festiwalowych asystentów. W programie nie zabraknie również propozycji odpowiadających na potrzeby uczestników w spektrum autyzmu" - czytamy na stronie festiwalu.

Polski Teatr Tańca z Poznania wspólnie z  kolektywem bodytalk z Münster pokażą w ramach festiwalu niedawną premierę "Romeos & Julias unplagued.Traumstadt". Zobaczymy, co się wydarzy, gdy taniec, rozumiany jako kreatywny ruch i najbardziej cielesna ze sztuk, zderzy się z rzeczywistością. Tancerze tworzą przestrzeń do refleksji o skutkach pandemii, ponownie odkrywając miłosną historię Romea i Julii, opowiedzianą w nieśmiertelnym dramacie Williama Shakespeare'a.

Poznańskie przedstawienie zobaczymy na Festiwalu Kultury Bez Barier 01.10.2021 roku o godzinie 20.00, w wersji online, z audiodeskrypcją i napisami. Rezerwacje miejsc i bilety na stronie:

https://fkbb.pl/program/

Premiera spektaklu odbyła się w ramach Malta Festival Poznań 2021, 20 i 21 czerwca 2021 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu.
"Romeos & Julias unplagued.Traumstadt" to koprodukcja Polskiego Teatru Tańca i kolektywu bodytalk we współpracy z asphalt festival i Teatrem w Pumpenhaus, dotowana przez Miasto Münster oraz Ministerstwo Kultury i Nauki Nadrenii Północnej Westfalii.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Taniec", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

AM oprac.

sieci społecznościowe