"Lider dostępności priorytetowych branż" - druga edycja konkursu

Konkurs dla przedsiębiorców ma promować wysokie standardy nowoczesnych produktów oraz usługi, których realizacja wykorzystuje projektowanie uniwersalne. Produkty muszą spełniać wymogi rządowego programu "Dostępność Plus".

Na białym tle żółty kontur Polski a w nim dwie postaci czarne i żółta osoba na wózku. Pod grafika czarno żółty napis dostępność plus. - grafika artykułu
Lider dostępności priorytetowych branż

Konkurs dla przedsiębiorców "Lider dostępności priorytetowych branż" organizuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Oczekiwane są m.in urządzenia wspomagające w codzienności osoby z niepełnosprawnościami. Poprawiają one poziom oraz komfort życia i pozwalają na większą niezależność.

Konkurs jest elementem rządowego programu "Dostępność Plus". Jego celem jest podniesienie jakości i zapewnienie niezależnego życia osobom ze specjalnymi potrzebami np. z niepełnosprawnością i starszych.Służy temu poprawa dostępności przestrzeni publicznej, w tym: architektury, transportu, ale też produktów i usług - czytamy na stronie www.gov.pl.

Regulamin konkursu, wniosek zgłoszeniowy i kartę oceny można znaleźć na stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii  link

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 września 2022.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać drogą elektroniczną na adres: Joanna.Kowal@mrit.gov.pl.

Na pytania dotyczące konkursu odpowiadają organizatorzy pod numerem: 22 411 97 45.

opr.

sieci społecznościowe