Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami - konferencja, warsztaty, przewodnik.

Fundacja Autonomia przygotowała dwa wydarzenia poświęcone przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami.

Na angielskim napisie No means no ssiedzi lub stoi obok 9 kobiet i dziewczynka. Są w różnym wieku, z różnych stron świata i maja różne niepełnosprawności. - grafika artykułu
Konferencja "Nie znaczy nie - kobiety z niepełnosprawnościami stawiają opór przemocy" 1

Fundacja Autonomia zaprasza na wydarzenia poświęcone przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami:
- Wirtualna międzynarodowakonferencja "Nie znaczy nie - kobiety z niepełnosprawnościami stawiają opór przemocy" która odbędzie się 3 grudnia br. w Międzynarodowy Dzień Praw Osób z Niepełnosprawnościami.

Konferencja będzie tłumaczona na język polski i polski język migowy. Konferencja ta ma celu przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, poinformowanie europejskich decydentów i decydentki o lukach w polityce, a także dobrych praktykach, oraz zapewnienie kobietom z niepełnosprawnościami przestrzeń do samodzielnego działania.

Zgłoszenia należy dokonywać poprzez stronę:

https://www.everywhereplus.com/nomeansnoconference.../

Więcej informacji o konferencji w linku:https://autonomia.org.pl/aktualnosci/nie-znaczy-nie-kobiety-z-niepelnosprawnosciami-przeciwstawiaja-sie-przemocy-europejska-konferencja-dostepna-po-polsku-i-w-polskim-jezyku-migowym/

- Warsztaty dla kobiet online "Silniejsze i bezpieczniejsze". Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach:

  1. 30 listopada br. i 7 grudnia br. w godzinach 17:00 - 20:00.
  2. 6 grudnia br. i 9 grudnia br. w godzinach 18:00 - 21:00.

Obie części stanowią całość. Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM. Liczba miejsc ograniczona ze względu na interaktywny charakter zajęć- liczy się kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia oraz więcej informacji:

https://autonomia.org.pl/aktualnosci/samoobrona-i-asertywnosc-warsztat-online-dla-kobiet-z-niepelnosprawnosciami-nowe-grupy/


  • Nie znaczy nie! Przewodniczki dla kobiet* z niepełnosprawnościami możliwość zamówienia przewodników bądź pobrania w wersji elektronicznej na stronie:

https://autonomia.org.pl/aktualnosci/nie-znaczy-nie-przewodniczki-dla-kobiet-z-niepelnosprawnosciami-rusza-akcja-dystrybucji/

sieci społecznościowe