Zaproszenie do udziału w projekcie "MOJE ZDROWIE PSYCHICZNE - MOJE ŻYCIE" Fundacja Strefa Innowacji

ul. Przy Forcie 12/39 02-495 Warszawa

Fundacja Strefa Innowacji serdecznie zaprasza do skorzystania ze wsparcia psychologicznego w ramach projektu "Moje zdrowie psychiczne - moje życie" dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w związku z negatywnymi konsekwencjami epidemii SARS-CoV-2.

O projekcie:

Celem Projektu  jest udzielenie profesjonalnego wsparcia psychologicznego osobom z niepełnosprawnościami oraz ich bliskim (np. rodzicom, dzieciom, rodzeństwu, wnukom, opiekunom). Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się osoby z całej Polski. Każdy z uczestników projektu będzie mógł skorzystać z 15 godzin indywidualnych porad psychologicznych. Konsultacje będą odbywać się w sposób zdalny.

Dla kogo?

 • dla osób z niepełnosprawnością lub osób z najbliższego otoczenia osoby z niepełnosprawnością (rodzice, rodzeństwo, współmałżonek, dziadkowie, i inni opiekunowie).
 • dla osób pełnoletnich i małoletnich za zgodą przedstawiciela ustawowego
 • dla mieszkańców Polski.

Jesteś zainteresowany?

Po więcej informacji i dokumenty zgłoszeniowe zapraszamy na stronę projektu https://strefai.org.pl/moje-zdrowie-psychiczne-moje-zycie/

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2023

SPES ul. Kościuszki 46/3, 40-048 Katowice

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.

 Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych poniżej materiałach oraz na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl

 Wnioski przyjmujemy wyłącznie w postaci elektronicznej, do dostępnej przez stronę www.spes.org.pl/stypendia bazy danych.

Warsztat projektowania usługi wspierającej opiekunów rodzinnych

Instytut Badań Edukacyjnych ul. Górczewska 8, 01-180 Warszawa

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do udziału w warsztacie,

w trakcie którego zaprojektowana będzie usługa wspierająca funkcjonowanie osób opiekujących się bliskimi niesamodzielnymi, m.in. dziećmi z niepełnosprawnością, schorowanymi rodzicami w podeszłym wieku. 

Warsztat bazować będzie m.in. na wynikach interwencji badawczej "Opiekuję się - pracuję" dotyczących oczekiwań, potrzeb, trudności oraz obaw widzianych  w kontekście specyficznej sytuacji życiowej osób sprawujących opiekę.

Warsztat odbędzie się 23.05.2023 r. w Poznaniu w Hotelu Altus Poznań Old Town (ul. Św. Marcina 40, wjazd od ulicy Ratajczaka 31), w godzinach 9:00-16:00 (zapewniamy obiad). 

Warsztaty są bezpłatne, finansowane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Istnieje możliwość pokrycia kosztów dojazdu uczestników.

Zainteresowanych udziałem w warsztacie prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Szczegółowe informacje na temat koncepcji i programu warsztatu w załączniku.

Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych udziałem w warsztacie prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: e.sobol@ibe.edu.pl tel. 22 24 17 195.

Bezpłatne porady prawne i doradztwo z zakresu zatrudniania osób niepełnosprawnych

Kontakt: tel. 514 952 613

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza do projektu, w ramach którego realizuje bezpłatne porady prawne i doradztwo z zakresu zatrudniania osób niepełnosprawnych. W zależności od indywidualnych potrzeb wsparcie może obejmować np.:

 • uzyskanie odpowiedzi na pytanie z zakresu zatrudniania osób niepełnosprawnych
 • indywidualne warsztaty na temat wypełniania dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych
 • pomoc w przygotowaniu wniosków, odwołań, pism urzędowych z zakresu tematyki związanej z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych
 • wsparcie w rekrutacji osób niepełnosprawnych i doradztwo z zakresu dostosowania ich stanowisk pracy

Doradztwo świadczone jest przez szerokie grono ekspertów praktyków. Osoby z wieloletnim i bogatym doświadczeniem z zakresu aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Doradztwo jest całkowicie bezpłatne.W przypadku przedsiębiorców jest ono udzielane jako pomocy de minimis.

Wsparcie udzielane jest w ramach projektu "Włączenie wyłączonych- aktywne instrumenty wsparcia osób niepełnosprawnych na rynku pracy" i dotyczy podmiotów, które złożyły komplet dokumentów.

Regulamin oraz dokumentacja projektowa dostępne na stronie https://popon.pl/dostep-do-wiedzy/

Aby skorzystać ze wsparcia wystarczy odesłać załączony "formularz zgłoszenia problemu" mailem na adres biuro@popon.pl

Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktuje się z Państwem nasz pracownik w celu skompletowania dokumentacji projektowej.

Kontakt: tel. 514 952 613;

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Samodzielność - Aktywność - Mobilność"

Sala Biała UM, pl. Kolegiacki 17

27 lutego 2023 roku o godz. 11.00 w sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu "Samodzielność - Aktywność - Mobilność" Mobilność osób z niepełnosprawnością, z udziałem przedstawicieli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Program ten jest komponentem programu Samodzielność - Aktywność - Mobilność, który pozwoli uzyskać dofinansowanie w wysokości do 85% przy zakupie nowego lub używanego samochodu dla osób za znacznym stopniem niepełnosprawności poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz dla dzieci poniżej 16 roku życia, które nie mogą poruszać się bez użycia wózka i legitymują się ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniem konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji.

Już 1 marca 2023 roku PFRON rozpocznie pierwszą turę naboru wniosków.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu prosimy o potwierdzenie obecności drogą mailową, na adres: malgorzata_stecka@um.poznan.pl , najpóźniej na 3 dni przed terminem spotkania, w celu uzyskania karty wstępu do budynku urzędu.

Warsztaty "Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego"

Pracowni Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy przy ul. Św. Marcin 57

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci na warsztaty "Techniki Wyciszania Dziecka Hiperaktywnego", które odbędą się 25 stycznia, w godz. 17:00-19:00, w Pracowni Ekonomii Społecznej Ładne Rzeczy przy ul. Św. Marcin 57.

Podczas warsztatów terapeuta integracji sensorycznej pokaże Wam techniki wyciszania dziecka w zaciszu własnego domu. Ta wiedza przyda się każdemu, kto chce pomóc swojemu dziecku w kontrolowaniu emocji. 

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia wraz z informacją o imionach i nazwiskach uczestników prosimy przesyłać na adres: renata_lewicka@um.poznan.pl

Projekt finansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej"

Można ocenić PBO

Poznański Budżet Obywatelski

Które zasady Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego są oceniane przez poznaniaków pozytywnie? Co mieszkańcy myślą o poszczególnych etapach PBO? Jakie zmiany można wdrożyć w przyszłym roku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań ma dać prowadzona właśnie ewaluacja.

Chociaż głosowanie już za nami, przed nami jeszcze równie ważny etap - ocena tegorocznej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej.

W ramach tego etapu chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na temat budżetu obywatelskiego. Które zasady PBO oceniacie pozytywnie, co myślicie o poszczególnych etapach PBO, jakie zmiany chcielibyście wdrożyć w przyszłym roku? Kwestionariusz składa się z 23 pytań.

Na opinie czekamy do 20 stycznia 2023 r.  Aby ankieta została poprawnie zarejestrowana w systemie, należy odpowiedzieć na wszystkie pytania zamknięte oraz kliknąć przycisk wyślij. Na podstawie Waszych spostrzeżeń, wydane zostaną rekomendacje zmian w kolejnej edycji PBO. Wyniki ewaluacji upublicznione zostaną do 31 stycznia 2023 r. w serwisie PBO23.

Szkolenie nt. zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami

Poznań Biznes Partner

Poznań Biznes Partner, Zakład Ubezpieczeń Społecznych - II Oddział w Poznaniu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych zapraszają na bezpłatne szkolenie online dla osób z niepełnosprawnościami z zakładania działalności gospodarczej.

Szkolenie będzie na bieżąco tłumaczone przez tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

Termin: 16 listopada 2022 r., godz. 10.00 - 14.00

Spotkanie odbędzie się przy pomocy aplikacji Zoom. Link logujący na spotkanie zostanie Państwu przesłany w dzień spotkania.

Sugerujemy uczestnictwo w wydarzeniu korzystając ze stabilnego połączenia internetowego najlepiej przewodowego.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

przez portal Evenea.pl: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami - Szkolenia w , 16.11.2022 - Evenea.pl

lub e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl

Więcej informacji: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej dla osób z niepełnosprawnościami - Szkolenia | Poznań Biznes Partner | Poznan.pl (www.poznan.pl)

Oferta pracy w Biurze Poznań Kontakt

ul. Matejki 50 w Poznaniu

Biuro Poznań Kontakt Urzędu Miasta Poznania poszukuje pracownika na stanowisko brokera informacji merytorycznej.

Do zadań brokera należeć będzie:

 • udzielanie klientom informacji i odpowiedzi na pytania o miejsce, czas, wymagane dokumenty, należne opłaty oraz tryb załatwiania spraw i status spraw indywidualnych dotyczących m.in. ewidencji ludności, dowodów osobistych, sporządzania aktualizacji aktów stanu cywilnego, rejestracji urodzeń, małżeństw i zgonów, wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, rejestracji pojazdów i innych objętych usługą Biura Poznań Kontakt
 • prowadzenie interaktywnego kalendarza przyjęć interesantów
 • telefoniczne badanie opinii klientów
 • pomoc w postępowaniach administracyjnych, w tym przygotowywanie dokumentów wykorzystywanych w postępowaniu podatkowym i windykacji oraz w postępowaniu egzekucyjnym

Szczegóły oferty w załączniku.

Oferty należy przesyłać drogą elektroniczną na formularzu dostępnym na stronie bip.poznan.pl/bip/oferty-pracy/ w terminie do 16.08.2022 r.

Więcej informacji:

Oferta: broker informacji merytorycznej - bip.poznan.pl

Fundacja Avalon zaprasza do Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

ul. Domaniewska 50A 02-672 Warszawa

W ramach działalności Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami Fundacji Avalon, uciekające przed wojną osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, mogą skorzystać z darmowej rehabilitacji oraz założyć subkonto umożliwiające zbiórkę środków finansowych.

Dofinansowana rehabilitacja

 • Osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, które przebywają aktualnie na terenie Warszawy mogą zapisać się na bezpłatną rehabilitację do Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active.
 •  Osoby z innych części kraju mogą skorzystać z jednorazowego dofinansowania rehabilitacji. Maksymalna wysokość takiego wsparcia wynosi 1500 zł.
 •  Warunkiem uzyskania dofinansowania jest założenie przez zainteresowaną osobę subkonta w Fundacji Avalon.

Infolinia dla uchodźców z niepełnosprawnościami

Oprócz programu dofinansowanej rehabilitacji, uchodźcy mogą skorzystać z infolinii działającej w Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. Dzwoniąc na numer 790 688 222 można uzyskać porady dotyczące: dofinansowania rehabilitacji, organizacji transportu, niezbędnego sprzętu medycznego oraz bieżących wydatków.

Konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 w języku polskim, ukraińskim lub rosyjskim.

Adres email: pomocukrainie@fundacjaavalon.pl

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON zaprasza na kolejną edycję projektu "Katalizator Aktywizacji Zawodowej"

ul. Wiankowa 3, 61-131 Poznań

Fundacja Aktywizacji Zawodowej FAZON rozpoczyna kolejną edycję projektu dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami pod nazwą "Katalizator Aktywizacji Zawodowej" realizowanego ze środków PFRON.

Celem projektu jest podjęcie zatrudnienia przez jego uczestników. W osiągnięciu tego celu pomogą doradca zawodowy, kreator kariery, mentor i psycholog, a także prawnik. Uczestnicy mogą skorzystać z kursu zawodowego lub szkolenia, stażu, konsultacji prawnych, pośrednictwa pracy, wsparcia zatrudnienia i samozatrudnienia.
Projekt jest realizowany do 31 marca 2023 roku i jest bezpłatny.
Więcej informacji i zgłoszenia: poznan@fazon.pl

Fundacja Avalon zaprasza do udziału w Extratrningu z Avalon Extreme.

ul. Domaniewska 50A 02-672 Warszawa

Fundacja Avalon zaprasza do udziału w kolejnej edycji Avalon Extreme - projekcie sportów extremalnych osób z niepełnosprawnościami, w ramach którego rozpoczyna rekrutację do Extratreningu - cyklu treningów kondycyjno-siłowych, które odbywać się będą w dwóch etapach w całej Polsce. Treningi finansowane są ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się:

 • obiekty sportowe, w których na co dzień odbywają się treningi lub które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zajęcia dedykowane osobom z niepełnosprawnościami,
 • trenerzy, asystenci,
 • wolontariusze,
 • uczestnicy zajęć.

Projekt przewiduje pokrycie kosztów takich jak:

 • wynagrodzenia trenerów,
 • wynajem sali,
 • drobne doposażenie sprzętowe.

Zgłoszenia pod adresem email: kontakt@avalonextreme.pl

Więcej informacji: EXTRAtrening z Avalon Extreme - rusza nowy ogólnopolski projekt treningowy - Avalon EXTREME

Fundacja Avalon zaprasza do Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami

ul. Domaniewska 50A 02-672 Warszawa

Fundacja Avalon zaprasza do Centrum Pomocy Uchodźcom z Niepełnosprawnościami. W ramach projektu Fundacja oferuje zajęcia rehabilitacyjne stacjonarne oraz, po wcześniejszej konsultacji stacjonarnej - w formie online. Zajęcia odbywają się z udziałem tłumacza języka ukraińskiego.

Udział w zajęciach sportowych dostosowywanych do terapeutycznych potrzeb jest rozwiązaniem, które pozwala zachować aktywność i utrzymać sprawność na odpowiednim poziomie. Pozwala również zapobiegać regresowi w obszarze sprawności, co jest szczególnie ważne dla osób z niepełnosprawnościami. Uchodźcy mogą korzystać ze wsparcia fizjoterapeutów stacjonarnie w Warszawie,  w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active, a z części zajęć również online, poprzez platformę Zoom. Dzięki wsparciu wolontariuszy, Fundacja zapewnia wsparcie językowe w obsłudze pacjentów ukraińskojęzycznych.

Osoby chcące skorzystać z tej możliwości prosimy o kontakt mailowy pod adresem: pomocukrainie@fundacjaavalon.pl. Następnie pacjent zostanie umówiony na pierwsze spotkanie  z fizjoterapeutą Avalon Active w formie konsultacji stacjonarnej.

Więcej informacji pod linkiem: Pomoc Uchodźcom z Niepełnosprawnościami - FundacjaAvalon.pl

Fundacja "Szansa dla Niewidomych" zaprasza osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku do wzięcia udziału w projektach.

Ul. Lindego 6, 60-573 Poznań

Fundacja "Szansa dla niewidomych" zaprasza osoby z niepełnosprawnością
narządu wzroku do wzięcia udziału w dwóch projektach realizowanych przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:

"Droga do samodzielności II"

Projekt jest odpowiedzią na zdiagnozowane problemy dotyczące osób niepełnosprawnych
z dysfunkcjami wzroku: niską samodzielność w życiu codziennym, brak aktywności społecznej, trudności w dostępie do informacji oraz znaczną izolację społeczną.

W ramach projektu Fundacja oferuje:

 • konsultacje z tyflospecjalistami,
 • warsztaty z tyflospecjalistami,
 • zajęcia z ekspertami
 • oraz spotkania grupowe w ramach 20 ciekawych tyflomodułów (niewidomy poliglota, mobilność, TYFLO informatyka i wiele innych)

Rekrutacja trwa do końca maja 2022 roku.

"Niepełnosprawni na otwartym rynku pracy "

Głównym założeniem  projektu jest zwiększenie poziomu i jakości zatrudnienia stu osób z dysfunkcją narządu wzroku. Postawiony przed sobą cel osiągniemy poprzez realizację indywidualnego i kompleksowego programu aktywizacji zawodowej, a także poprawę sytuacji na rynku pracy.

Aby wziąć udział w projekcie należy łącznie spełniać następujące warunki

 • mieć ukończone 18 lat,
 • zamieszkiwać na terytorium Polski,
 • posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności ze względu na wzrok,
 • być osobą niepracującą z dysfunkcją narządu wzroku, która na etapie rekrutacji pozyska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenie o braku odprowadzenia składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne według stanu na dzień rozpoczęcia udziału w projekcie (rozumianego jako dzień rekrutacji)

lub

 • być osobą zatrudnioną chcącą poprawić pozycję zawodową na rynku pracy

Kontakt w sprawie rekrutacji do projektów:

tel. 695 966 542

Email: poznan@szansadlaniewidomych.org

Adres biura: Ul.Lindego 6, 60-573 Poznań

Bezpłatne warsztaty dla kobiet

ul. Szyperska 2/6-8

Bezpłatne warsztaty pn." Weź, się przesuń! Performatywne przekształcanie (nie)dostępnych przestrzeni - laboratorium pracy z ciałem" będą prowadzone w Poznaniu w Galarii Miejskiej Arsenał w dniach 20.02-22.02.2022 r.

Podczas trzydniowych warsztatów uczestniczki wspólnie opracują metody zajmowania przestrzeni publicznej i poszukają sposobów na zakwestionowanie normy. Spróbują zdefiniować je po swojemu. Skupią się na otoczeniu, w którym przebywają. Z uważnością na indywidualne potrzeby i w atmosferze wzajemnej troski, (bez)ruchem i głosem, zdecydują, jak przekształcić niedostępną przestrzeń.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Żeglicka - razem z uczestniczkami spróbuje odpowiedzieć na pytania:

 • Jak mogę zająć przestrzeń, która jest dla mnie niedostępna, w której jestem niechciana albo w której mnie nie ma?
 • Jak mogę kontrolować, ale i zrezygnować z tej kontroli w przestrzeni?
 • Jak chcę być (nie)widziana w przestrzeni?
 • Jak tworzyć przestrzeń w zgodzie ze sobą i z innymi?

Harmonogram:

 • 20.02.2022, g. 16:00-19:00 warsztaty
 • 21.02.2022, g. 9:00-18:00 warsztaty (14:00-15:00 przerwa obiadowa)
 • 22.02.2022, g. 9:00-12:00 warsztaty (12:00-13:00 przerwa obiadowa), 16:00 wyjście do publiczności

Dla kogo?

 • dziesięć kobiet oraz osób przypisanych do płci żeńskiej przy urodzeniu, bez względu na stopień sprawności i wiek. 

Laboratorium jest planowane jako całość, dlatego nie jest możliwa obecność tylko na jego części. Organizatorzy zapewniają obiad i poczęstunek w przerwach.

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowyprzyjmujemy do 12 lutego:

https://docs.google.com/forms/d/1uofjtPfkkY5OvyH_xXNgtPdrMAIKcuZC4F-SGEmKCiY/viewform?edit_requested=true&fbclid=IwAR23Jgw2NiE5eai0_1VRtEcaZI62jjXx_KsOJ1-D2bsXZF9fT1cfkfhys0Y

Konsultacje on-line instrumentów wsparcia osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Platforma Zoom

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość w imieniu partnerstwa realizującego projekt "Włączanie wyłączonych" zaprasza organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe i rządowe oraz partnerów społecznych na konsultacje dotyczące nowych instrumentów aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Podczas konsultacji zostaną zaprezentowane instrumenty wspierające zakładanie działalności gospodarczej przez osoby z niepełnosprawnością oraz omówione instrumenty aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością i zachęt dla pracodawców w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnością.

Konsultacje w trybie on-line na platfomie Zoom zaplanowane są na:

28.01.2022 r. (piątek) w godz.: 10:00 - 15:00

Zgłoszenia nalezy dokonać poprzez link:

https://wlaczeniewylaczonych.pl/warsztaty-dg

W trakcie konsultacji zostaną przedstawione następujące instrumenty:

1. Wsparcie dla osób zakładających działalność gospodarczą:

 • Nowa droga zawodowa - specjalistyczne doradztwo zawodowe dla osób, które uzyskują orzeczenie o niepełnosprawności
 • Dostępna i elastyczna dotacja (Etapowe rozliczanie dotacji na założenie działalności gospodarczej. Finansowanie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej ze środków FP a kompensacji ograniczeń z PFRON).
 • Biznes bez barier - Asystent działalności gospodarczej
 • Inkubator przedsiębiorczości OzN

2. Wsparcie dla pracowników i potencjalnych pracowników: 

 • Nowe miejsce pracy - wsparcie w podjęciu zatrudnienia
 • Bonus za włączenie - wsparcie w powrocie na rynek pracy
 • Gwarancja zatrudnienia - wsparcie w utrzymaniu zatrudniania

3. Wsparcie dla pracodawców :

 • Kompensacja i dostęp
 • Centrum Komunikacji
 • Bony na start
 • Moje dostępne miejsce pracy

Samoobrona i asertywność - warsztat online dla kobiet z niepełnosprawnościami

Os. Centrum C9, 31-931 Kraków

Fundacja Autonomia organizuje bezpłatne pilotażowe zajęcia  online z samoobrony i asertywności dla kobiet z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz chorobami przewlekłymi.

Warsztaty z samoobrony i asertywności bazujące na metodzie WenDo są dla wszystkich kobiet, które chcą:

 • wzmocnić się,
 • odkryć nowe możliwości,
 • swobodniej wyrażać swoje zdanie,
 • poznać sposoby opanowania stresu,
 • wiedzieć jak skuteczniej chronić się przed manipulacjami, zaczepkami, krzywdzącymi słowami i zachowaniami
 • poczuć się pewniej i lepiej w swoim ciele, ze sobą,
 • poznać i poćwiczyć techniki fizycznej samoobrony,
 • spędzić dobrze czas, śmiać się, odpocząć.

Bezpłatne, dwuczęściowe warsztaty odbędą się w następujących terminach:

 • 25 listopada 2021 w godz. 17:00-20:00.
 • 2 grudnia w godzinach 17:00 - 20:00.

Obie części stanowią całość. Warsztaty odbędą się na platformie ZOOM.

Aby uczestniczyć w warsztatach konieczne będzie:

 • rejestracja przez formularz, potwierdzona otrzymaniem informacji o zakwalifikowaniu,
 • korzystanie z laptopa lub tabletu (smartfon nie wystarczy) wyposażonych w słuchawki i mikrofon,
 • dobre połączenie z internetem (umożliwiające uruchomienie kamery i funkcji audio),
 • połączenie z pomieszczania, w którym uczestniczka jest sama i może się swobodnie zachowywać (jeśli nie macie takiej możliwości - prosimy napiszcie o tym w zgłoszeniu).

Więcej informacji na stronie 

Zdalne konsultacje instrumentów wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych

ul. Wczasowa 8a, 62 - 040 Puszczykowo

Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi zaprosza do udziału w zdalnych konsultacjach środowiskowych instrumentów wsparcia wypracowanych w ramach projektu "Aktywni niepełnosprawni - narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych".

Badania realizowane w ramach projektu mają na celu zebranie jak najbardziej rzetelnych i różnorodnych informacji na temat sytuacji osób z niepełnosprawnościami, ich problemów oraz wyzwań, z którymi zmierzają się w codzienności. Zebrane dane zostaną poddane analizie, na podstawie której zaprojektowane i wdrożone będą modyfikacje w systemie rehabilitacji społecznej oraz nowe narzędzia ułatwiające i umożliwiające osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności funkcjonowanie w życiu społecznym.

Podczas spotkań zostaną przedstawiane założenia instrumentów wsparcia oraz zebrane opinie na temat zaproponowanych rozwiązań dotyczących wzmocnienia włączenia społecznego osób z niepełnosprawnością.

Najbliższe spotkania konsultacyjne będą dotyczyły następujących instrumentów (rozwiązań):

1. Bezpieczna przyszłość - fundusze powiernicze, 4 listopada, czwartek, g.16:00-19:00, rejestracja na spotkanie:
https://forms.gle/czXE6JWdBPyaeNSP8

2. Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe, 8 listopada, poniedziałek, g. 8:00-11:00, rejestracja na spotkanie:
https://forms.gle/eLyzDmhRU5M5mMEN9

3. Bezpieczna przyszłość - fundusze powiernicze, 8 listopada, poniedziałek, g.12:00-15:00, rejestracja na spotkanie:
https://forms.gle/czXE6JWdBPyaeNSP8

4. Standard funkcjonowania WTZ, 9 listopada, wtorek, g. 8:00-11:00, rejestracja na spotkanie:

https://forms.gle/TTuPfudfraiEDk8F8

5. Budżet osobisty, 9 listopada, wtorek, g. 12:00-15:00, rejestracja na spotkanie:

https://forms.gle/RBzA3Rf6EfCkkjXq8

6. Standard usług asystencji osobistej na rzecz OzN, 15 listopada, poniedziałek, g.8:00-11:00, rejestracja:
https://forms.gle/GKNPmKnFiQhAtYdY7

7. Wsparcie oprócz opieki - poszerzone wsparcie wytchnieniowe, 15 listopada, poniedziałek, g. 12:00-15:00, rejestracja:
https://forms.gle/eLyzDmhRU5M5mMEN9

8. Standard usług asystencji osobistej na rzecz OzN, 16 listopada, wtorek, 13:00-16:00, rejestracja:https://forms.gle/GKNPmKnFiQhAtYdY7

(liczba miejsc na spotkaniach jest ograniczona)

Szkolenie z prowadzenia treningów sportowych dla OzN

Domaniewska 50A, 02-672 Warszawa

Fundacja Avalon prowadzi szkolenie umożliwiające prowadzenie treningów sportowych dla osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie odbędzie się w Iron Arena Poznań w dniach od 24 do 26 października br.

Dzięki szkoleniu, ośrodek będzie miał możliwość dołączenia do budowanej przez Fundację Avalon sieci miejsc treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. W efekcie każdy będzie mógł trenować cross trening, niezależnie od płci, czy wieku, a dzięki przeszkoleniu kadry pracowniczej przez Avalon Extreme, do tych osób należeć będą również osoby z niepełnosprawnościami.

Szkolenie przeprowadzi jak wykwalifikowany trener, sportowiec z niepełnosprawnością, posiadający ogrom certyfikatów, dyplomów i wyróżnień za sportowe osiągnięcia - Krzysztof Stern.

Trzydniowe szkolenie będzie podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną, dzięki czemu każdy z uczestników szkolenia będzie miał kompleksową wiedzę dotyczącą prowadzenia właśnie tego rodzaju zajęć, przy czym będzie bezproblemowo potrafił udzielić wsparcia, opieki i pomocy osobie z niepełnosprawnością.

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres: kontakt@avalonextreme.pl

Szczegóły projektu znajdują sie w linku poniżej:

https://biuroprasowe.fundacjaavalon.pl/161003-zajecia-z-cross-treningu-w-poznaniu-dostepne-dla-osob-z-niepelnosprawnosciami-dzieki-profesjonalnemu-szkoleniu-fundacji-avalon

Drzwi Otwarte w Polskim Związeku Niewidomych Okręg Wielkopolski

al. Niepodległości 29

Polski Związek Niewidomych Okręg Wielkopolski z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski organizuje w swojej siedzibie Drzwi Otwarte.

Organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych współpracą, pomaganiem oraz potrzebujących wsparcia. Podczas wydarzenia zostana omwóione tematy z zakresu udzialanych form wsparcia, metodach współpracy.

W programie :

 • nauka pisma brajla,
 • pokaz pomocy udźwiękowionych,
 • pokaz tyflografik, filmy i spotkaniaze specjalistami.

Miejsce: al. Niepodległości 29. 61-714 Poznań

Termin: 15 października 2021 r. w godz. 9:00 - 14:00. Ze względów organizacyjnych prosimy o telefoniczną zapowiedź wizyty.

Strona 1 2