DUMNI I WŚCIEKLI film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących!

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Za oknem lato w pełni, ale my już myślami jesteśmy przy wrześniu i mamy wielką przyjemność zaprosić na kolejny pokaz filmowy w ramach cyklu OBRAZY WRAŻLIWE, prowadzonego w Centrum Kultury ZAMEK przez Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacji Mili Ludzie oraz Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

3 września o godz. 18.00 w Kinie Pałacowym w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) pokażemy prawdziwą perełkę kina społecznie zaangażowanego - film DUMNI I WŚCIEKLI.

"Bohaterowie film "Dumni i wściekli" walcząc o swobody obywatelskie i widoczność istotnych dla nich spraw w przestrzeni publicznej tworzyli komitywy, których członkowie pozornie skrajnie się od siebie różnili. Również dziś, w świecie uporczywie rosnących postaw faszystowski, charakteryzujących się wrogim nastawieniem do inności, bycie razem oraz samoorganizacja mogą stanowić antidotum i zmieniać świat wokół. Skoro Jacek Kuroń nawoływał, aby "zamiast palić komitety, zakładać własne", postanowiliśmy zastanowić się co powyższe stwierdzenie może dziś dla nas oznaczać."

Film prezentowany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Wprowadzenie do filmu na polski język migowy przetłumaczy Aleksandra Ziska.

Bilety na pokaz w  bardzo atrakcyjnej cenie  5 zł dostępne są w kasie Centrum Kultury ZAMEK oraz na stronie internetowej.