WYSTAWA "Po omacku". Warsztaty sensualne podczas, których zasłaniamy oczy

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Rozpoczął się nowy cykl warsztatów (WYSTAWA PO OMACKU), towarzyszących każdej (większej) wystawie prezentowanej w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Będą to warsztaty sensualne, podczas których zasłaniamy oczy. Ich celem jest doświadczanie sztuki wizualnej za pomocą innych zmysłów niż wzrok.

W związku z trwającą właśnie wystawą "Wkraczając w nowy wymiar. Twórczość Sophie Taeuber-Arp" serdecznie zapraszam 17.10.2019 na godzinę 17.00 do CK Zamek na warsztat sensualny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych doświadczeniem wystawy z wyłączeniem zmysłu wzroku. Na dwugodzinny warsztat zapraszamy wszystkie dorosłe osoby, które chcą zmierzyć się z abstrakcyjno-geometrycznymi koncepcjami artystki. Nie będziemy patrzeć na zgromadzone na wystawie prace, ale zainspirowani światem przez nią przedstawionym włączymy wszystkie pozostałe zmysły, by "wkroczyć w nowy wymiar".

UWAGA: szczególnie zapraszamy do udziału osoby z niepełnosprawnościami wzroku. To, co się będzie liczyło w tym warsztacie to dotyk, węch, słuch i smak.

Organizatorzy pomagają w dotarciu z bliskiej okolicy CK ZAMEK na miejsce warsztatów, czyli do Sali Wystaw (kontakt: b.lis@ckzamek.pl)

Bilety: 5 zł.

Informacja o biletach:
Każdej osobie z niepełnosprawnością, jeśli tylko istnieje taka potrzeba, może towarzyszyć jedna osoba wspierająca, której przysługuje nieodpłatna wejściówka.

Dokładne informacje na stronie: https://ckzamek.pl/wydarzenia/5119-wystawa-po-omacku-warsztaty-sensualne-podczas-ktor/

oraz na fb: https://www.facebook.com/events/1391381611024227/

DUMNI I WŚCIEKLI film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących!

Centrum Kultury ZAMEK, Poznań

Za oknem lato w pełni, ale my już myślami jesteśmy przy wrześniu i mamy wielką przyjemność zaprosić na kolejny pokaz filmowy w ramach cyklu OBRAZY WRAŻLIWE, prowadzonego w Centrum Kultury ZAMEK przez Kino Pałacowe i Centrum Praktyk Edukacyjnych, przy wsparciu Fundacji Mili Ludzie oraz Towarzystwa Tłumaczy i Wykładowców Języka Migowego GEST.

3 września o godz. 18.00 w Kinie Pałacowym w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82) pokażemy prawdziwą perełkę kina społecznie zaangażowanego - film DUMNI I WŚCIEKLI.

"Bohaterowie film "Dumni i wściekli" walcząc o swobody obywatelskie i widoczność istotnych dla nich spraw w przestrzeni publicznej tworzyli komitywy, których członkowie pozornie skrajnie się od siebie różnili. Również dziś, w świecie uporczywie rosnących postaw faszystowski, charakteryzujących się wrogim nastawieniem do inności, bycie razem oraz samoorganizacja mogą stanowić antidotum i zmieniać świat wokół. Skoro Jacek Kuroń nawoływał, aby "zamiast palić komitety, zakładać własne", postanowiliśmy zastanowić się co powyższe stwierdzenie może dziś dla nas oznaczać."

Film prezentowany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Wprowadzenie do filmu na polski język migowy przetłumaczy Aleksandra Ziska.

Bilety na pokaz w  bardzo atrakcyjnej cenie  5 zł dostępne są w kasie Centrum Kultury ZAMEK oraz na stronie internetowej.

Agencja Zatrudnienia Fundacja Aktywizacja zaprasza osoby z niepełnosprawnościami poszukujące pracy

Kamil Stachowiak tel.: 506 941 916

Jako Fundacja Aktywizacja skupiamy się na aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, pomagamy im ponownie wejść na rynek pracy i zdobyć odpowiednie dla nich zatrudnienie, w tym celu realizujemy obecnie projekt o nazwie "Praca-Integracja", który bazuje na ścisłej współpracy z Pocztą Polską i gównie tam zatrudniamy naszych beneficjentów, na różnych stanowiskach, odpowiednich do ich możliwości (np. listonosz pieszy, listonosz samochodowy, pracownik ds. ekspedycyjno-rozdzielnych, pracownik obsługi klienta, doradca klienta). Oczywiście zapewniamy odpowiednie przygotowanie do zatrudnienia, wsparcie psychologów, prawników i doradców zawodowych, dodatki motywacyjne i dojazdowe, kursy i szkolenia podnoszące kwalifikacje, i inne. Poszukujemy pracowników na terenie województwa Lubuskiego (Zielona Góra, Sulęcin, Kostrzyn n/Odrą, Świebodzin, Słubice, Gubin, Gorzów Wlkp) i Wielkopolskiego (Poznań, Kłodawa, Komorniki, Mosina, Kalisz, Konin, Leszno, Swarzędz, Ostrów Wielkopolski) - do różnych placówek Poczty Polskiej.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny Kamil Stachowiak 506.941.916, będzie to okazja do omówienia szczegółów.

Projekt - rehabilitacja kompleksowa

Oddziały PFRON

Tego lata rusza rekrutacja chętnych do udziału w pilotażowym programie PFRON "Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy".

Podstawowym celem kompleksowej rehabilitacji jest uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy lub uruchomienie działalności gospodarczej.

Podatek PIT

ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań

Jednym z ważnych źródeł dochodów budżetu Miasta jest udział z wpływów z podatku PIT płaconego przez osoby, które w deklaracji podatkowej wskażą Poznań jako miejsce rozliczenia tego podatku. Osoby te nie muszą być zameldowane w Poznaniu, wystarczy, że miasto jest ich ośrodkiem życiowym na dzień 31 grudnia roku podatkowego. Co więcej, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, wszystkie osoby zamieszkujące w danej miejscowości 31 grudnia są zobowiązane do rozliczenia tam podatku PIT. Dlatego też konieczne jest szerokie dotarcie do osób, które mieszkają w Poznaniu, ale nadal odprowadzają podatki w miejscach stałego zameldowania, niejednokrotnie znacznie oddalonego od miejsca zamieszkania. Dokonane szacunkowe wyliczenia pokazały, że jeśli 10 000 nowych osób zdecyduje się płacić podatki w Poznaniu, budżet Miasta pozyska 22 mln zł dodatkowych wpływów z tego tytułu. To bardzo wiele dodatkowych środków na jego rozwój.

Zmianę miejsca rozliczenia podatku można wykonać przez Internet poprzez uruchomioną przez Ministerstwo Finansów usługę "Twój e-PIT" lub na naszej stronie: www.glanc.poznan.pl

Stanowisko brokera informacji merytorycznej

Poznań

Biuro Poznań Kontakt poszukuje osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko brokera informacji merytorycznej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej - link poniżej.

CIEMNO, PRAWIE NOC - z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Fundacja Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE

Fundacja Mili Ludzie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem/napisami dla osób niesłyszących!

12 kwietnia 2019 r. o godz. 16.00 w Kinie Pałacowym w Poznaniu pokażemy jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku - "Ciemno, prawie noc" w reż. Borysa Lankosza, na podstawie powieści Joanny Bator, z Magdaleną Cielecką i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych.
Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących (dzięki współpracy z Fundacją Katarynka z Wrocławia!).

WSTĘP NA POKAZ BEZPŁATNY!
Chętne osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby towarzyszące prosimy o rezerwację bezpłatnych wejściówek na stronie:

https://ciemnoprawienoc.evenea.pl
Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2019", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

"Moja Wielkopolska oczami osób z niepełnosprawnością intelektualną"

ul. Prusa 3, 60-819 Poznań

Konkurs fotograficzny:

"Genezą konkursu są warsztaty fotograficzne jakie w minionych latach WBPiCAK organizowała dla osób z niepełnosprawnościami. Pragniemy, aby nabyte umiejętności fotografujący poddali weryfikacji konkursowej, a przy okazji stworzyli dokument opisujący Wielkopolskę widzianą ich oczami. Tematyka zdjęć nie jest ściśle określona, ale szczególnie zależy nam na fotografiach pokazujących życie codzienne ludzi, wielkopolski krajobraz i przestrzeń publiczną. Zaproszenie do udziału w konkursie  kierujemy do ośrodków  terapeutycznych - warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych z założeniem, że główna część pracy organizacyjnej - selekcja , przygotowanie prac do konkursu i ich wysyłka zostanie wykonana przez pracujących tam animatorów- terapeutów".

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w poniższym linku.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Katowice ul. Kościuszki 46

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina. 

Wnioski przyjmujemowane są do dnia 30 marca 2019 roku.

Szczegółowe infomacje znajdą Państwo pod poniższym linkiem oraz załączonej broszurze.

Wyjdź z bańki, złam schemat - pakiet narzędzi dla pracodawców

Poznań

Mierzysz się z wyzwaniami rekrutacyjnymi i chcesz otworzyć się na nową grupę kandydatów? Weź udział w 2-dniowym szkoleniu, w trakcie którego:

  •  zdobędziesz doświadczenie - m.in. poznasz osoby żyjące z niepełnosprawnością, przeprowadzisz z nimi symulację rozmowy kwalifikacyjnej;
  •  zyskasz wiedzę w pigułce - na temat zatrudniania osób z niepełnosprawnością, tj. przepisów, potrzeb i korzyści zarówno dla pracowników, jak i pracodawców;
  •  zainspirujesz się - poznasz dobre praktyki pracodawców oraz osoby z niepełnosprawnością,
  •  nawiążesz kontakty - z osobami, które pomogą Ci wdrożyć zmiany w Twojej organizacji;
  •  weźmiesz udział w realizacji innowacji społecznej, która ma na celu zmianę mentalną w budowaniu świadomego, równego i sprawiedliwego rynku pracy włączającego osoby z niepełnosprawnością.
  •  otrzymasz certyfikat uczestnictwa w testowaniu Innowacji Społecznej.

Terminy i miejsce szkoleń:
I. 28 lutego i 1 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
II. 14 i 15 marca (czwartek, piątek) 9:00 - 15:00, Poznań, Job Impulse
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona (grupa max 14 osób). Osoby zainteresowane zapraszamy do przesyłania zgłoszenia na adres: agata.robinska@takpelnosprawni.pl.

"Władcy Przygód. Stąd do Oblivio" - film z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

Kino Muza, Poznań

Już w środę, 6 lutego o godz. 12.00 w tymczasowej siedzibie Kina Muza przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu (Scena na Piętrze) odbędzie się wyjątkowy pokaz filmu "Władcy Przygód. Stąd do Oblivio". Jest to przedpremierowy pokaz, po raz pierwszy w Polsce!. Mało tego - pokaz przygotowany jest z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami - wstęp bezpłatny!

Oczywiście liczba miejsc ograniczona - stąd prośba o przesłanie na mój adres mailowy: marcin.halicki@gmail.com informacji o liczbie chętnych z Państwa organizacji.

Musimy też przekazać informację, że tymczasowa siedziba Kina Muza znajduje się w budynku z barierami, bez dostępnej toalety, na I piętrze, z wysokimi schodami, bez windy. Proszę wziąć to pod uwagę - liczymy, że już za kilka miesięcy Muza wróci do swojej stałej siedziby przy ul. Św. Marcin 30, która w tym momencie przechodzi remont generalny.

Pokaz przygotowuje Poznan Film Comissionprzy wsparciu Fundacji Mili Ludzie.

Oferta pracy na stanowisko brokera informacji merytorycznej

Poznań

Biuro Poznań Kontakt poszukuje osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności na stanowisko brokera informacji merytorycznej.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej - link poniżej.

I Miły Przegląd Filmowy

Poznań

Fundacja Mili Ludzie serdecznie zaprasza na I Miły Przegląd Filmowy. Każdy film będzie wyświetlany z audiodeskrypcją oraz z napisami dla osób niesłyszących. Obowiązuje wstęp wolny. Jednakże liczna miejsc jest ograniczona. Poniżej znajduje się program Przeglądu, wraz z linkami do rezerwacji bezpłatnych wejściówek.

- 21.11.2018 o godz. 17.00 - "THE FLORIDA PROJECT" w Kino Muza w Poznaniu

Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2RPCZPz

Kino Muza w Poznaniu na czas remontu ma swoją siedzibę przy ul. Masztalarskiej 8. Budynek z barierami, w związku z tym, przy wyborze biletu prosimy o wybranie ew. opcji związanej z potrzebą pomocy przy wejściu do sali kinowej znajdującej się na I piętrze.
- 24.11.2018 o godz. 16.45 - "W CIENIU DRZEWA" w Kino Pałacowe
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2PXJ27r
- 26.11.2018 o godz. 16.30 - "SICARIO 2. SOLDADO" w Kino Pałacowe
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2B4vsXH
- 28.11.2018 o godz. 16.00 - "KLER" w Kino Rialto  (pokaz we współpracy z Fundacja Kultury bez Barier)
Więcej informacji i rezerwacja bezpłatnych wejściówek:
https://bit.ly/2DCUorQ

Pokazy są dostępne dzięki finansowemu wsparciu ze środków budżetu Miasta Poznania, ze środków Wojewody Wielkopolskiego, ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

oferta pracy - stanowisko brokera informacji merytorycznej

Urząd Miasta Poznania

Biuro Poznań Kontakt poszukuje kandydatów na stanowisko broker informacji merytorycznej. Oferta kierowana jest również do osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym poniżej dokumencie.

"Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania" - projekt dla opiekunów osób niepełnosprawnych

ul. Poznańska 62 lok.101, 60-853 Poznań

Fundacja "Aktywizacja" zaprasza opiekunów osób z niepełnosprawnością do wzięcia udziału w projekcie "Usługi społeczne dla mieszkańców Poznania".

Projekt  skierowany jest do osób:

  • zamieszkałych na terenie miasta Poznania,
  • będących opiekunami faktycznymi osób z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu oferowane są szkolenia, kursy m.in. kurs pierwszej pomocy i kurs masażu, a także wsparcie specjalistyczne w opiece nad osobą z niepełnosprawnością. Można także skorzystać z usług dla opiekunów m.in.rehabilitacji, konsultacji z dietetykiem.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach WRPO na lata 2014-2020.

oferta pracy - stanowisko brokera informacji merytorycznej

Biuro Poznań Kontakt

Poszukiwana osoba na stanowisko brokera informacji merytorycznej w Biurze Poznań Kontakt. Wśród wymagań dodatkowych jest orzeczenie o niepełnosprawności. Szczegółowe informacje dotyczące oferty pracy oraz formularz aplikacyjny on-line można znaleźć pod podanym poniżej linkiem:

http://bip.poznan.pl/bip/biuro-poznan-kontakt,2058/oferty-pracy/broker-informacji-merytorycznej,25609/

Oferty należy składać drogą elektroniczną w terminie do 15 maja 2018 roku.

Spektakl "touch_me" w wykonaniu kolektywu tanzbar_bremen z Niemiec

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Spektakl "touch_me" w wykonaniu kolektywu tanzbar_bremen z Niemiec odbędzie się 8 maja 2018 r. o godz. 19:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

W spektaklu "touch_me" wystąpią zarówno osoby zdrowe, jak i z niepełnosprawnościami. Stworzona przez troje tancerzy opowieść dotyczy komunikacji ciał, dotyku, codziennych gestów.
Spektakl prezentowany jest w ramach Teatru powszechnego - projektu realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu
na stan zdrowia czy status społeczny.

specjalna cena biletu: 5 zł (aby uzyskać bilety w tej cenie, prosimy o kontakt z Anną Pawłowską a.pawlowska@ckzamek.pl)

Więcej o spektaklu:
http://ckzamek.pl/wydarzenia/2777-touch_metanzbar_bremen/

"Iwona, Księżniczka Burgunda" z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy

info@mililudzie.org

22 maja 2018 r. o godz. 19:00 w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się spektakl "Iwona, Księżniczka Burgunda" Witolda Gombrowicza w reżyserii Magdaleny Miklasz, z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Wszyscy zainteresowani proszeni są o przesłanie maila na adres info@mililudzie.org z podaniem imienia i nazwiska oraz liczby biletów. Osoby, którym nie udało się zarezerwować bezpłatnych wejściówek mają możliwość kupna biletu w cenie 15 zł. Bilety należy opłacić w kasie teatru, przy ul. Dąbrowskiego 5 w Poznaniu, najpóźniej do 30 kwietnia 2018 roku.

Więcej o spektaklu na stronie:

http://teatrnowy.pl/spektakle/iwona-ksiezniczka-burgunda/

Spektakl odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Dostępny v.2.1", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Oferta pracy dla osoby niepełnosprawnej

Biuro Poznań Kontakt , ul. Matejki 50

Urząd Miasta Poznania- Biuro Poznań Kontakt  poszukuje do pracy brokerów informacji. Osoby chcące pracować w charakterze brokera muszą spełnić kilka podstawowych wymagań m.in. posiadać minimum średnie wykształcenie , wysoki poziom umiejętności społecznych, zwłaszcza: komunikacji werbalnej, nastawienia na współpracę, umiejętność prowadzenia rozmów telefonicznych z klientem.

Więcej szczegółów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Poznania :

"Kraina Lodu"

rezerwacje@kulturabezbarier.org

Zapraszamy na pokaz filmu Kraina Lodu z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Projekcja filmu odbędzię się 24.01.2018  (środa) godzina 10:00
W Kinnie Muza w Poznaniu, ul. Święty Marcin 30.
Dajcie sobie chwilę wytchnienia od codzienności. Pragniemy zabrać Was w magiczną podróż do baśniowego świata zwanego Krainą Lodu.
Opis filmu:
Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której
magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniach towarzyszy jej Kristoff, przed którym górskie szlaki nie kryją żadnych tajemnic i jego lojalny renifer Sven. Podczas misji
ocalenia królestwa przyjaciele zmierzą się z surową pogodą, napotkają
niebotyczne góry, tajemnicze trolle i zabawnego bałwana o imieniu Olaf.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.