Termy Maltańskie

Obiekt przystosowany jest do przyjęcia i obsługi osób z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp ten zapewniają następujące elementy:

 1. Przy ulicy dojazdowej, naprzeciwko wejścia głównego, na poziomie parteru budynku, zostały zaprojektowane miejsca postojowe dla samochodów osobowych, którymi będą dojeżdżały osoby z niepełnosprawnościami. Parking dla pozostałych samochodów osobowych  zlokalizowany jest w odległości
  ok. 150 m od wejścia głównego.
 2. Dojścia piesze do wejścia głównego na poziomie parteru pawilonu usługowego (wejście do strefy przebieralni i szafek na odzież) i dalej do hali basenów sportowych oraz Aquaparku nie posiada żadnych stopni, co zapewni wjazd do wnętrza bez przeszkód osobom na wózkach inwalidzkich.
 3. Poziom parteru z I piętrem w pawilonie usługowym został połączony dźwigiem osobowym o szerokości drzwi 90 cm.
 4. Na poziomie parteru w pawilonie usługowym zaprojektowany został wyodrębniony zespół sanitarny wraz z przebieralniami dla osób z niepełnosprawnościami, składający się z dwóch kabin wyposażonych w natryski, umywalki, miski ustępowe, lustra uchylne oraz niezbędne poręcze, szafki ubraniowe.
 5. Przewidziano także miejsce wymiany wózków indywidualnych na basenowe. Na wyposażeniu Kompleksu znajduje się 20 wózków basenowych, dostępnych nieodpłatnie dla klientów.
 6. Ponadto przewidziano wyodrębnione zespoły WC dla osób z niepełnosprawnościami na wózkach:
  - na poziomie I piętra pawilonu usługowego: przy holu wejściowym - dwa WC,
  - na poziomie parteru: naprzeciw windy w pawilonie usługowym - jedno WC,
  - w strefie saun - jedno WC.
 7. Wszystkie przejścia ogólnodostępne posiadają szerokość min. 90 cm, dotyczy to również wejść do dwóch saun na parterze hali basenów rekreacyjnych.
 8. W hali basenów sportowych na poziomie I piętra przy wschodniej ścianie (od strony szatni) zaprojektowano w ciągu komunikacyjnym pomost widokowy  o dł. ok 36 m z barierkami dla ustawienia wózków inwalidzkich, z których osoby niepełnosprawne mogą śledzić przebieg zawodów pływackich.
 9. Przewidziano wprowadzanie osób z niepełnosprawnościami do basenów w hali basenów sportowych (basen 50-metrowy i basen do skoków do wody) za pomocą przenośnych urządzeń (ustawianie przy basenach
  w specjalnych tulejach), a także specjalnych wózków.
 10. Przy wieży do skoków do wody zaprojektowana została winda, która umożliwia dostęp i wykonywanie skoków do wody przez sportowców niepełnosprawnych.

W Termach Maltańskich osoby z niepełnosprawnościami na co dzień korzystają z biletów ulgowych, natomiast dla opiekuna dziecka z niepełnosprawnością (na podstawie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność) oraz dla opiekuna osoby z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego konieczność stałej opieki drugiej osoby) - wejście jest bezpłatne.

W cenniku Kompleksu Termy Maltańskie pojawił się nowy bilet:
do biletów 1-, 2- i 3-godzinnych dodane zostało, bez najmniejszego wpływu na cenę, 30 minut. Aby jak najszerzej upowszechnić rehabilitacyjne zalety wypoczynku i ruchu w wodzie ta oferta, zaproszenie adresowane jest w sposób szczególny do osób z niepełnosprawnościami.

Bilet sprzedawany jest w kasach Kompleksu w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 12.00, na podstawie legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności wraz z dowodem osobistym.

Kompleks sportowo-rekreacyjny TERMY MALTAŃSKIE

ul. Termalna 1, 61 - 028 Poznań

tel: 61 222 61 61

bok@termymaltanskie.com.pl

www.termymaltanskie.com.pl

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej