Sygnalizacja na Chartowie i Żegrzu

Od piątku, 13 września, na skrzyżowaniu ulic Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i Bobrzańskiej ruchem kierowała będzie sygnalizacja świetlna. Oznacza to, że w tym rejonie wprowadzona zostanie stała, docelowa organizacja ruchu.

Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie
Fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie

Działanie sygnalizacji na tym skrzyżowaniu było w ostatnim czasie testowane, po okresie prac prowadzonych na nim w ramach przebudowy trasy tramwajowej od os. Lecha do ronda Żegrze.

Pod koniec sierpnia, włączone zostały sygnalizatory świetlne na rondzie Żegrze i przejściach dla pieszych przy przystanku Żegrze II i Os. Czecha, a ruch tramwajowy na tym odcinku został przywrócony 2 września - wcześniej niż zakładał harmonogram.

Do uruchomienia zostały jeszcze sygnalizacje na skrzyżowaniu ulic Kurlandzkiej, Żegrze i Inflanckiej, a także na wysokości peronu Żegrze I Żegrze III. Zostaną one włączone po zakończeniu robót i pełnej synchronizacji z nowymi światłami.

Na przebudowywanej trasie tramwajowej trwają jeszcze ostatnie prace, które nie mają wpływu na ruch tramwajowy, a związane są z zagospodarowaniem zieleni, montażem małej architektury oraz odtworzeniem ciągów pieszych i rowerowych wzdłuż ulic Chartowo i Żegrze.

oprac. red.