Pierwszy Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych

W najbliższą sobotę, 19 września, na poznańskim placu Wolności po raz pierwszy odbędzie się Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych. Udział wezmą 62 organizacje pozarządowe, które na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują swoją działalność.

logo - grafika artykułu
logo

Celem imprezy organizowanej przez Miasto Poznań jest przybliżenie oraz zwrócenie uwagi mieszkańców na działalność lokalnych organizacji pozarządowych oraz ukazanie współpracy Miasta z podmiotami III sektora.

Podczas Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych udział wezmą 62 organizacje pozarządowe, które na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentują swoją działalność. Odbędą się też występy artystyczne na scenie. Wystąpią gwiazdy zaprzyjaźnione z organizacjami m.in. Ewa Nawrot, zespół Babilon, Andrzej Lajborek, Lena Romul z zespołem. Zaprezentują się także organizacje pozarządowe prowadzące działalność artystyczną. Zobaczyć będzie można pokazy zespołów tanecznych i wokalnych, scenki teatralno-muzyczne. Odbędzie się prezentacja kotów do adopcji i pokazy umiejętności psów pracujących. Wiele atrakcji będzie także na wolnej przestrzeni placu Wolności, m.in. pokaz minitenisa, mecz BOCCI, gry planszowe, pokaz walk rycerskich, mimowie i clown. Całość imprezy poprowadzą zaprzyjaźnione z poznańskim środowiskiem organizacji pozarządowych dziennikarki - Paulina Brygman i Katarzyna Andraszyk.

Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych połączony został z Europejskim Dniem bez Samochodu - na placu Wolności także szereg atrakcji  mających na celu ograniczenie korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych środowisku, alternatywnych form transportu, takich jak komunikacja miejska czy ruch rowerowy.

Zapraszamy mieszkańców w sobotę, od godz. 10.00 do 18.00, do wspólnej zabawy na placu Wolności, ale przede wszystkim zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z organizacjami, które w bardzo różnorodnych dziedzinach prowadzą aktywną działalność na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Załączniki

sieci społecznościowe