Europejska nagroda dla Miejskiego Informatora Multimedialnego

Podczas odbywającej się w Hradec Kralove (Republika Czeska) międzynarodowej konferencji V4DiS/ISSS LORIS, Poznań odebrał nagrodę "Euro Crest Awa@rd the best website 2011" w konkursie na najlepszą stronę miejską.

Gala wręczenia nagród - fot. www.isss.cz - grafika artykułu
Gala wręczenia nagród - fot. www.isss.cz

Miejski Informator Multimedialny został nagrodzony za wdrożone e-usługi i nowatorskie rozwiązania dla mieszkańców. List gratulacyjny dla Miasta Poznania odebrał z rąk wicemarszałka Senatu Republiki Czeskiej Premysla Sobotki redaktor naczelny MIM-a Wojciech Pelc.

Obok Poznania, nagrodę Eurocrest odebrały w tym roku też dwa inne miasta: Bratysława (Słowacja) oraz Hranice (Czechy).

Dwudniowe spotkanie (4-5 kwietnia 2011 r.), zorganizowane przez kraje Grupy Wyszehradzkiej, poświęcone było rozwojowi społeczeństwa informacyjnego w społecznościach lokalnych, miastach i regionach. Podczas konferencji odbyło się m.in. robocze spotkanie na temat wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych w administracji publicznej i wdrażania nowoczesnych usług elektronicznych poprawiających jakość życia mieszkańców.

Konkurs na najlepszą stronę miejską Eurocrest organizowany jest przez czeskie stowarzyszenie Zlaty Erb (Złota @), we współpracy z Komisja Europejską oraz europejskimi stowarzyszeniami na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego, m.in. Telecities. Po raz pierwszy nagrodą "Euro Crest Awa@rd the best website" został uhonorowany w 2006 roku.

sieci społecznościowe