Palmiarnia inspiruje zapachami i widokami - pokaż to na swoich zdjęciach!

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Miasto Poznań, w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Palmiarni Poznańskiej pod hasłem Palmiarnia Poznańska - klimatyczne miejsce od 100 lat".

plakat
plakat

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy fotografowania. Wystarczy przedstawić zielone płuca Poznania jako atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu, niepowtarzalny klimat Palmiarni Poznańskiej i miejsce, które warto odwiedzić składając wizytę w Poznaniu.

Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, aby poczuć się jak w tropiku. Przyślij zdjęcia czarno-białe, w kolorze, w sepii, w pionie lub w poziomie i wygraj atrakcyjne nagrody. W ciągu 10 dni od zakończenia terminu nadsyłania zdjęć specjalnie powołana komisja wyłoni autorów 10 najlepszych prac, ktorzy otrzymają gadżety z logo Miasta. Informacja o wynikach konkursu zostanie umieszczona na stronie Miejskiego  Serwisu Fotograficznego www.fotoportal.poznan.pl

Konkurs trwać będzie przez cały październik  Wszystkich, którzy odwiedzą Palmiarnię Poznańską i wezmą udział w konkursie, prosimy o nadsyłanie zdjęć na adres: konkurs_palmiarnia@um.poznan.pl. Termin nadsyłania zdjęć mija 31 października.

Palmiarnia Poznańska obchodzi w tym roku 100-lecie swojego istnienia. W jednym z najstarszych w Europie ogrodów kryją się unikalne zbiory roślinne pochodzące z terenów tropikalnych i śródziemnomorskich, sawann oraz pustyń Ameryki i Afryki. Wyjątkowy charakter i klimat obiektu tworzy 17 000 roślin należących do 1100 gatunków i 150 gatunków ryb. Obok bananowca, drzewka kawy arabskiej i trzciny cukrowej, znajdziemy piranie, węgorze elektryczne i żywe kamienie. Palmiarnia Poznańska jest niewątpliwie, obok kompleksów szklarniowych Londynu, Berlina, Frankfurtu n. Menem i Hanoweru, jednym z największych i najciekawszych tego typu obiektów w Europie.

Załączniki