Liczba wyników na stronie
10

Nie będzie łatwo wybrać w ten weekend jednego wydarzenia, na które warto się wybrać. Na Starym Rynku odbędzie się Płytówka, na Cytadeli - Kejtrówka i Latające psy, na Woli - impreza z cyklu "Poznań w formie". Z kolei w sobotni wieczór swoje drzwi otworzą muzea. To tylko najważniejsze imprezy odbywające się w stolicy Wielkopolski od piątku do niedzieli.

149 psów i 276 kotów mieszka obecnie w Schronisku dla Zwierząt w Poznaniu. Niemal za każdym zwierzęciem stoi chwytająca za serce historia. Jedne były znalezione, gdy błąkały się po ulicach, inne zostały porzucone przez swoich właścicieli. Wszystkie jednak czekają na adopcję, która da im szansę na nowe życie.

"Wypalenie rodzicielskie, czyli jak zadbać o siebie, by być dostępnym dla dziecka" - to tytuł bezpłatnych warsztatów, jakie poprowadzą doświadczeni specjaliści. To ostatnie chwile, aby się na nie zapisać. 

Wykłady prowadzone przez doświadczonego pszczelarza, warsztaty, degustacje oraz animacje dla najmłodszych - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków już w sobotę. Na terenie Gratowiska Poznań Wschód, przy ulicy Wrzesińskiej miłośnicy przyrody świętować będą Dzień Pszczoły. 

22 maja odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Poznaj Krajobrazową". Wydarzenie ma przybliżyć mieszkańcom ideę i przepisy poznańskiej uchwały krajobrazowej. Tym razem uczestnicy porozmawiają o Starym Mieście, centrum oraz historycznych dzielnicach Poznania.

Przejazd rowerowy, wspólne sprzątanie, darmowe rośliny i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki już w najbliższą sobotę, podczas najbliższego festynu "Poznań w formie". 

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w Nocy Muzeów.  Przemieszczanie się po wieczornym i nocnym Poznaniu ułatwią linie turystyczne. Wzmocniona też będzie komunikacji nocna. 

Rozpoczęło się wprowadzanie stałej organizacji ruchu w rejonie ulic wchodzących w zakres Programu Centrum. Stopniowych zmian oznakowania drogowego należy spodziewać się na ul. Ratajczaka, Kantaka, 27 Grudnia, Gwarnej, Fredry i Mielżyńskiego.

Zakończył się remont lokali w miejskim budynku przy ul. Kramarskiej 32, które zostaną przekazane organizacjom pozarządowym. Swoje siedziby będą miały tam NGO-sy zajmujące się m.in. wsparciem kultury, pomocą humanitarną czy integracją międzypokoleniową. Organizacje nie będą płacić czynszu za korzystanie z nieruchomości.

Liczba wyników na stronie
10