Iluminacje rozbłysną z większą mocą
 

Na ulicach Poznania trwa montaż świątecznych dekoracji. W tym roku ozdoby będą bardziej różnorodne niż dotychczas, w przestrzeni miasta pojawiły się bowiem dodatkowe iluminacje. To gwiazdkowa niespodzianka od Grupy Enea.

Świąteczna Bimba w nowej formule
 

Ozdobiony 7500 światełkami tramwaj wyruszy na tory w Mikołajki, czyli 6 grudnia. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, formuła Świątecznej Bimby zostanie zmieniona. Nie będzie przejazdów specjalnych - przystrojony lampkami tramwaj będzie kursował na stałych liniach, ale za to codziennie, a nie tylko w weekendy. 

"Zielony Poznań" - znamy laureatów konkursu
 

Wiadomo już, którzy poznaniacy są właścicielami najpiękniejszych balkonów, tarasów, działek i przydomowych ogrodów. W tym roku w konkursie Zielony Poznań nagrodzono i wyróżniono ponad 20 osób i instytucji. Niestety, z racji sytuacji epidemicznej trzeba było zrezygnować z tradycyjnej gali. 

Świąteczne prezenty prosto z Poznania
 

Linia pamiątek nawiązująca do słynnego graffiti poznańskiego artysty Noriakiego, lokalne opowieści ze Śródki w dwóch tomach, skarpetki z motywem koziołków czy maseczki w rogale świętomarcińskie. To tylko niektóre, związane z Poznaniem, pomysły na niepowtarzalne podarunki dla najbliższych. 

Zmiana organizacji ruchu w rejonie ronda Rataje
 

Przebudowa ronda Rataje i przylegających ulic postępuje zgodnie z harmonogramem. Na placu budowy pojawiły się pierwsze elementy nowego torowiska, przybywa także fragmentów wyremontowanej jezdni. Ze względu na postęp robót konieczne są kolejne zmiany organizacji ruchu. Wprowadzone zostaną w nocy z 6 na 7 grudnia (z niedzieli na poniedziałek). Dotyczą skrzyżowań ul. Jana Pawła II z Kórnicką oraz ul. św. Rocha, a także wjazdu na rondo od ul. Krzywoustego.

Piesi wracają na schody
 

Od poniedziałku, 7 grudnia, będzie można korzystać ze schodów między mostem Dworcowym a peronem 1. Tego samego dnia ruszy, związany z gruntownym remontem, demontaż schodów na zachodnią stronę placu, przylegającą do peronu 4. 

Jak załatwić sprawy w urzędzie - najważniejsze informacje
 

W wyniku pandemii koronawirusa zmianie uległa organizacja obsługi klienta w siedzibach Urzędu Miasta Poznania. W większości przypadków osobista wizyta w urzędzie jest możliwa wyłącznie po uprzedniej rezerwacji miejsca. Jednocześnie przypominamy, że wiele spraw można załatwić online.

Wsparcie psychologiczne w czasie pandemii
 

Wzrost zachorowań na COVID-19 i niepewna sytuacja z tego wynikająca może budzić duży niepokój. Poznanianki i poznaniacy potrzebujący konsultacji psychologicznej w tym trudnym czasie mogą z niej skorzystać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. Udostępniamy numery telefonów i adresy mailowe specjalistów gotowych udzielić pomocy. [Database of persons ready to provide psychological support - on a remote basis and free of charge for people in crisis arising from coronavirus pandemic].

Prace przy SPP na Łazarzu
 

Na kolejnych czterech miejscach trwają prace związanych z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu. Kluczowy wpływ na termin ich rozpoczęcia i zakończenia będzie miała jednak pogoda.

Poznański Panel Obywatelski
 

"Jak władze Poznania mogą działać na rzecz przeciwdziałania oraz adaptacji do zmian klimatu i kryzysu klimatycznego?" - to tytuł panelu obywatelskiego, w którym wezmą udział poznaniacy. 

Wsparcie dla wystawców Betlejem Poznańskiego
 

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, tegoroczne Betlejem Poznańskie zostało odwołane. Można jednak wesprzeć wystawców, którzy mieli brać udział w bożonarodzeniowym jarmarku oraz uczestniczyli w nim w poprzednich latach. Świąteczne ozdoby i upominki są dostępne także online.

Zobacz, jak odbudowano Poznań po wojnie
 

Brama Poznania udostępniła na swojej stronie internetowej wystawę "Miasto (re)konstruowane", która pokazuje historię powojennej odbudowy reprezentacyjnych obiektów stolicy Wielkopolski oraz towarzyszącą temu procesowi dyskusję specjalistów, decydentów i samych mieszkańców. 

Strona 1 2 677