30/30 - konkurs na najlepszą okładkę płytową

Trwa jubileuszowa X edycja Konkursu 30/30. Niezmiennie od dziesięciu lat jego celem jest wybranie 30 najlepszych projektów graficznych okładek płytowych minionego roku. Swoje propozycje można składać online tylko do 24 marca.

Na zdjęciu dlonie sięgające po leżące na stole okładki płyt - grafika artykułu
Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku/ fot. G. Dembiński

Projekty okładek można zgłaszać poprzez stronę konkurs3030.pl. Wszystkie propozycje, które spełnią wymogi formalne, zostaną przekazane do oceny jury. Werdykt zapadnie do końca kwietnia. Następnie ruszą prace przygotowawcze do wystawy, która jest zawsze wielkim finałem poszczególnych edycji konkursu. 

W czasie wernisażu ogłoszone zostaną nazwiska zwycięzców, których wyłoni jury, przyznając trzy nagrody główne, jedną im. Rosława Szaybo oraz Specjalną za Edytorstwo. Kontynuowana będzie także idea Nagrody Publiczności - jej laureata wyłonią (za pomocą głosowania) osoby odwiedzające Galerię w czasie wystawy pokonkursowej. Ogólna pula nagród wyniesie 15 tysięcy złotych. Jubileuszowa edycja nie może odbyć się bez wyjątkowej niespodzianki, o której organizatorzy konkursu poinformują w późniejszym terminie.

Konkurs 30/30 po raz pierwszy odbył się w 2015 roku. Jego współtwórcą był Rosław Szaybo - legenda nie tylko polskiej, ale i światowej szkoły projektowania okładek. To właśnie temu związanemu z Poznaniem artyście konkurs zawdzięcza swój unikatowy charakter i główną myśl przewodnią, którą jest poszukiwanie doskonałej syntezy muzyki i grafiki. Skład konkursowego jury od dekady tworzą cenieni graficy i fotograficy, projektanci wysoko ocenianych okładek i muzycy, specjaliści zawodowo zajmujący się tematami projektowania i dziennikarze. 

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania oraz na stronie  konkurs3030.pl.

WM/AW